Rozpačitý začátek sezony v podání basketbalistů Clevelandu pokračuje.

Kavalíři sice po dvou úvodních porážkách dokázali třikrát v řadě vyhrát, v pátek ale favorit na celkový triumf znovu zaváhal. Před vlastním publikem nestačil na Chicago, které dosud na první úspěch na cizím hřišti čekalo.

Oba týmy se od úvodních minut přetahovaly o každičký bod. Po první čtvrtině domácí o dva vedli, po druhé na soupeře tři ztráceli a po třetí byli znovu o dva vpředu.

Jenže nástup do rozhodující fáze borcům Clevelandu nevyšel a po dvou minutách museli znovu dotahovat čtyřbodové manko. To se jim sice podařilo, na další trhák Býků už ale zareagovat nedokázali. I když k tomu mnoho nescházelo.

Minutu a půl před koncem normální hrací doby snížil trojkou na 85:86 z pohledu Cavs hvězdný LeBron James. Stejný hráč pak po dlouhých minutách, vyplněných timeouty a taktickou hrou ze strany Bulls, pokoušel své štěstí i v samém závěru. Míč z jeho ruky dvě desetiny sekundy před sirénou ale obroučkou nepropadl.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Akronu tak nemohl mít radost ani ze svých 25 bodů, kterými jasně opanoval střelecké statistiky zápasu. Přes deset bodů se na obou stranách dostalo celkem deset hráčů, přes dvacet ale pouze James.

"Nebyl to nijak pohledný zápas. Potěšil mě ale náš přístup a chuť týmu porvat se o vítězství," nechal se slyšet kouč Chicaga Vinny Del Negro.

Jeho protějšek Mike Brown litoval především nízké úspěšnosti při trestných hodech. "V tak vyrovnaném utkání, kdy rozhoduje každý bod, je prostě 60 procent málo (Cavs proměnili 12 ze 20 pokusů - pozn. red.)."

Ve druhém nočním duelu porazil Utah 113:99 San Antonio. Dařilo se především dvojici Carlos Boozer, Deron Williams, kteří shodně nasázeli 27 bodů. Jazzmani si hlavně díky nim vytvořili nové sezonní maximum a radovali se ze druhé výhry v ročníku.

Cleveland - Chicago 85:86, Utah - San Antonio 113:99.