Přindiš se stal před dvěma týdny ve Vídni vicemistrem Evropy, v minulém závodu SP v Londýně byl rovněž druhý a také na náročné trati v Tacenu má nakročeno k bojům o stupně vítězů. Jako jediný se dnes dostal pod hranici 100 sekund.

Jedenáctý byl Ondřej Tunka, osmnáctý dvojnásobný mistr Evropy a vicemistr světa Jiří Prskavec a Luboš Hilgert postoupil do semifinále z 28. místa.

Nejlepším z českých kanoistů byl patnáctý Vítězslav Gebas, Jan Mašek postoupil jako jednadvacátý a Lukáš Rohan obsadil 27. místo. Kajakářka Štěpánka Hilgertová byla v kvalifikaci osmá, postoupily také Veronika Vojtová (19.) a Eva Ornstová (23.). Ze tří postupujících českých deblkanoí byli v kvalifikačním pořadí nejvýš devátí Jonáš Kašpar a Marek Šindler.