Druhé nasazené Češky, které měly už po středečních výhrách jistý postup z prvního místa, ve čtvrtek své vystoupení v základní skupině uzavřely bez boje. Jejich soupeřky Lauren Fendricková a Brooke Sweatová k zápasu kvůli zranění nenastoupily.

Volný den po skreči Američanek využily Kolocová se Slukovou k lehkému tréninku. V Klagenfurtu by rády navázaly na předchozí úspěšná vystoupení, která odstartovaly vítězstvím na květnovém turnaji v Praze. Před měsícem vybojovaly v Berlíně historické vítězství na podniku nejvyšší kategorie a v červenci na něj navázaly bronzem z Gstaadu a čtvrtým místem v Haagu.

O postup do čtvrtfinále si české olympioničky, které předchozí grandslam v Long Beach vynechaly kvůli zdravotním problémům Slukové, zahrají v pátek. Za soupeřky budou mít velezkušené Brazilky Larissu a Talitu, které vyměnily partnerky, spolu absolvují teprve třetí turnaj a jsou nasazené až jako devatenáctky.

Robert Kufa s Martinem Tichým prohráli oba dnešní zápasy. V prvním nestačili na německý pár Walkenhorst, Windscheif a pak neměli šanci proti nasazeným jedničkám a vítězům tří z posledních čtyř turnajů Američanům Rosenthalovi s Dalhausserem. Skupinu čeští beachvolejbalisté zakončí v pátek proti jiné dvojici z USA Gibb, Patterson.

Turnaj kategorie grandslam Světového okruhu mužů a žen v plážovém volejbalu v Klagenfurtu (Rakousko):

Muži:

Skupina A: Walkenhorst, Windscheif (17-Něm.) - R. Kufa, Tichý (32-ČR) 2:0 (15, 14), Rosenthal, Dalhausser (1-USA) - R. Kufa, Tichý 2:0 (11, 10).
Kufa s Tichým dohrají skupinu v pátek proti dvojici Gibb, Patterson z USA.

Ženy:

Skupina B: Kolocová, Sluková (2-ČR) - Fendricková, Sweatová (15-USA) bez boje.
Kolocová se Slukovou vyhrály bez porážky skupinu a postoupily přímo do pátečního 2. kola hlavní soutěže.