Ten se loni touhle dobou chystal na svůj velký zámořský debut. Teď už ví, co miliardová show jménem NBA obnáší. Stejně dobře si také uvědomuje, jak důležitá bude pro jeho budoucí kariéru právě druhá sezona ( v roli tzv. „sophomora“) za velkou louží. Udělá ve svém basketbalovém vývoji krok dál? Přesvědčí Wizards naplno o svých kvalitách?

„Druhé sezony hráčů bývají lepší, sophomoři většinou dostanou víc šancí,“ věří Satoranský, který v přípravných zápasech proti New Yorku a Clevelandu dostal hodně prostoru. Podobné to ovšem bylo i před rokem, ale jakmile začala základní část, jeho minuty na hřišti se citelně smrskly. Teď už ale není v postavení nováčka.

Josef Šural zev Sparty (vlevo) a Roman Hubník z Plzně.
Nejistá Sparta vs. vedoucí Plzeň. Je tady nová éra ve fotbale?

„Má výhoda by měla být, že jsem schopný hrát na víc pozicích. Můžu se tak dostat víc na hřiště a pomoci týmu,“ řekl Satoranský během přípravného kempu zámořským novinářům. Zatímco v Česku i později ve Španělsku platil především za rozehrávače, ve Washingtonu pro něj chystají i jiné úkoly. Satoranskému nezbývá než se přizpůsobit.

„Z mého pohledu je to takhle odehraj ty minuty, kdekoli můžeš,“ uvedl před časem Tommy Sheppard z vedení Wizards, který se na Satoranského přijel podívat na nedávné mistrovství Evropy v Rumunsku.

Spartan Tomáš Kučera v akci.
Mister Spartan Race: Nejtěžší je zvednout se z gauče

Jasným rozehrávačem číslo jedna je pro tým z hlavního města USA John Wall. Tomu by měli krýt záda hlavně Tim Frazier, Bradley Beal či Donald Sloan. Adeptů je celá řada a Satoranský se musel smířit s tím, že ho trenér Scott Brooks bude mnohem častěji využívat na křídle.

„Přizpůsobil jsem tomu i letní přípravu, věnoval jsem se víc střelbě a hře na křídle,“ hlásí český reprezentant.

„Snažíme se mu najít pozici, kde by mohl hrát společně s Johnem a dostat tak víc minut. John hraje 36 minut za večer, takže jako jeho náhradník toho moc neodehrajete,“ nastínil Sheppard.

Snad Satoranskému vyjde druhá sezona v NBA lépe než jeho předchůdci v dresu Wizards Janu Veselému. Potenciál na to určitě má.

Karolína Plíšková na Australian Open 2017.
Probudí se šelma? Plíšková se už těší na Singapur