„A dokonce to říkají i Nizozemci - tedy závodníci samozřejmě," usměje se olympijská šampionka z Londýna, jež už letos dokázala ovládnout mistrovství Evropy.

Přesto se ve skifu necítí ve své kůži. S přípravou začala brzy, absolvovala i první závod Světového poháru v Sydney, ovšem pak se na sebe v rychlém sledu kupila jedna zdravotní komplikace za druhou. „Dvakrát jsem dokonce uvažovala, že předčasně ukončím sezonu," přiznala třiatřicetiletá Češka.

Nakonec však vytrvala, čtvrtá místa ve Světových pohárech ji neodradila. „Když se podívám zpátky, uvědomuju si, že jsem ve špičce od roku 2002 a držím vysoký standard. Myslím si, že není ostuda občas přivézt čtvrté místo. Tím se trochu povzbuzuju," vysvětluje Knapková. „Ty důležitější roky přijdou."

Teď se však plně soustředí na světový šampionát, přípravě podřídila vše. „Absolvovali jsme vysokohorskou přípravu v Livignu. Veslovali jsme, běhali, jezdili na kole," vypočítává.

„Potom jsem se připravovala v domácích podmínkách. Na ty vlny, které mohou být v Amsterodamu, jsem asi docela připravená, protože když vám na vodu vyjede pět parníků a soukromé jachty, připadáte si jako na moři," směje se.

Ani tentokrát ale není úplně fit. „Se zdravím to není úplně tak, jak bych si představovala, ale už jsem si na to během sezony zvykla," líčí. „Asi je důležité zabojovat a vypustit z hlavy zdravotní problémy. Musím to tak brát a ubojovat, co půjde."

Nebude největší favoritkou na startu, ale Knapková dobře ví, že soupeřky stále mají respekt. A toho by mohla využít. „Po olympiádě si holky taky říkaly, že útočit nebudu, a já jsem zaútočila. Pak všechny koukaly. Ony vědí, že jsem velká závodnice."

Na startu se sejde rekordní počet lodí, bude jich 29. „Něco takového nepamatuju," připouští Knapková. „Je tam trošičku nervozita, pořádně nevím, jak na tom jsem. Jezdila jsem v Praze a člověk těžko změří nějaké časy. Někdy mi přišlo, že mi to jede rychle, jindy zase, že to není ono. Uvidíme."