Proto se už o víkendu neobjeví v Karlových Varech na závodě Světového poháru, který v letech 2018 a 2019 ovládla. „Můj zdravotní stav se mění každým dnem. Vzhledem k tomu, že bych v počtu dvou byla oproti soupeřkám hendikepována, nechci riskovat. City Triathlon Karlovy Vary proběhne už beze mě,“ prohlásila devětatřicetiletá nastávající maminka.

„Všechno teď bude směřovat k mému potomkovi. Ještě trénuju, i když už nemusím. Chci být fit a chci, aby bylo zdravé i moje dítě. A tak to bude i dál,“ povídala Vendula Frintová, která se v této sezoně na start triatlonu už nedostala. 

Americká basketbalista Brittney Grinerová odchází od moskevského soudu. Za pašování drog dostala devět let vězení
Grinerová za trávu dostala devět let vězení. Ruska za kokain tři měsíce distanc

„Před prvním závodem světové série v Jokohamě se mi ozvaly achilovky. Pak došlo k organizačním nesrovnalostem. V plánu jsem měla mistrovství Evropy. Cítila jsem se výborně, ale zanítila se mi ploska nohy a bylo po nadějích,“ vyprávěla rodačka z Náchoda, pro níž bylo posledním startem loňské ME ve Valencii.

Prarodiče se předhánějí, kdo bude hlídat

Svět závodů a šampionátů jí bude částečně chybět, ale předpokládá, že si čas na pohyb najde. „Zůstávám ve Východočeském kraji, bydlím na Novém Hrádku u Náchoda a blízko mám prarodiče z obou stran. Už teď se předhánějí, kdo bude moct hlídat,“ prozradila. „Určitě nebude problém si vyběhnout nebo vyjet na kole. Budu mít možnost si trochu vyčistit hlavu a oddychnout si od každodenních povinností.“

Z dlouhé kariéry, která začala dvěma juniorskými tituly vicemistryně světa, má spoustu zážitků. „Na kariéru budu vzpomínat jen v dobrém. Zůstane mi dlouhá řada přátel. V dalších letech se budu snažit navázat na aktivní přístup k životu. Věřím, že se mi to bude hodit,“ pokračovala. 

Ondřej Cink uzavřel letošní Světový pohár v cross country čtrnáctým místem.
Ondřej Cink ukončil sezonu plnou trablů. Věřím, že to zase pojede, vzkázal biker

Váží si čtyř vítězství ve Světovém poháru, čtyř medailí z evropských šampionátů. Je mistryní světa v duatlonu. Ze startů pod pěti kruhy je jejím nejlepším výsledkem patnácté místo z Londýna 2012. „Nebyl to špatný výsledek, ale měla jsem na to, abych byla lepší. Na olympiádách se mi závody nikdy úplně nepovedly. Ať už kvůli počasí, nebo zdraví,“ poznamenala.

Vede obchod s čokoládovými pralinkami

Vedle příchodu miminka bude její čas naplňovat i obchod s pralinkami v Hradci Králové. A dostala se k němu kupodivu přes triatlon. „Čokoládový byznys jsem rozjela díky kamarádce Lence Krňávkové, manželce našeho bývalého vynikajícího triatlonisty Martina Krňávka. Oni už měli s prodejem pralinek zkušenosti, a tak to vzniklo,“ vysvětlila.

„Čokoládu mám ráda asi jako každý. Když už nebudu moct předávat radost skrz sportovní výkony, třeba to půjde tímto způsobem, a lidi si budou moct osladit život,“ usmívala se.

Barbora Špotáková a její synové fandila den po zisku bronzu na ME českým oštěpařům.
Bronzová Špotáková o svých synech: Starší mě chválil, mladší chce být oštěpařem

„Mám velice šikovnou prodavačku, která zastane většinu práce, takže nebudu muset v obchodě trávit příliš dlouhou dobu. Do budoucna bych tak mohla mít čas zůstat v oblasti sportu,“ naznačila Fintová, která výhledově plánuje dokončit studium sportovní diplomacie.

„O nic konkrétního ale neusiluju. Teď je pro mě prioritou mateřství. Dál se pak uvidí. Co má být, to bude,“ dodala.