„Situace je alarmující,“ řekl šéf úřadu. Děsí ho čísla pozitivně testovaných, stav v nemocnicích. A proto, dřív než se čekalo, přišel s omezením. „Veškeré sportovní aktivity budou přerušeny,“ oznámil ve čtvrtek odpoledne.

Na reakce se nemuselo čekat dlouho. A byly různé, jak je tomu ostatně teď v Česku zvykem.

Miroslav Jansta, šéf České unie sportu a basketbalový boss, má pro nejnovější opatření pochopení. „Rozumíme úsilí vlády šíření viru zastavit. Nerespektování tu situaci ještě zhorší,“ prohlásil dlouholetý sportovní funkcionář. Hned ale dodal fakt, který zaznívá čím dál častěji. „Musí se zohlednit, že sport a pohyb posiluje organismus, imunitu i psychiku. Budeme to dále zdůrazňovat.“ Stejnou argumentaci zvolili i fotbalisté (mimochodem, ti můžou hrát i po pondělku, ale pro radost, jen do počtu dvaceti osob). „Myslíme, že venkovní sport je nejlepší možnou prevencí. V tomto duchu se snažíme komunikovat se zdravotnictvím,“ oznámil Michal Jurman, mluvčí fotbalové asociace.

Další svazy už to nesou hůř. Třeba hokej. Oficiálně zní slova o respektování nařízení, nicméně trpělivost dochází hráčům. Mezi prvními se ozval plzeňský kapitán Milan Gulaš.

„Zápas bez diváků je rizikovější než nákup v supermarketu?“ ptá se zkušený reprezentant, jenž řadu let působil ve Švédsku.

Rozpaky panují také v sídle volejbalistů. „Přerušujeme soutěže, ale rozhodně je nekončíme,“ vzkázal Marek Pakosta, šéf svazu.

Ano, opatření mají platit čtrnáct dní. Jenže takových slibů už tady bylo…

Konec sportu v Čechách.Zdroj: Deník