Před pár hodinami hledal vosk na běžky, užíval si rodinných radovánek v bílém sněhu, dnes se vrací ke svému – ringu, šestnácti provazům a boxerským rukavicím.

Profesionální boxer Lukáš Konečný se dnes představí na Galavečeru profesionálního boxu a K1, který je od 19 hodin na programu v pražské Lucerně. Rodák z Brna bude bojovat o titul mezinárodního mistra České republiky s Attilou Kissem v kategorii do 72,5 kg.

„Těším se, jsem zvědavý, bude to zpestření. Beru jedině vítězství,“ vzkázal z Krkonoš jedenatřicetiletý boxer, který ale nenastoupí v ideální kondici. Před necelými 14 dny porazil v Rusku Sergeje Chomického z Běloruska, ale ten mu pohmoždil levé rameno.

„Z toho mám teď trochu strach, ale před zápasem dostanu obstřik,“ uklidňuje se Konečný, který pro zranění prakticky netrénuje.

„Párkrát jsem byl na běžkách a ve středu dopoledne si dám jen švihadlo a asi si i zastínuji.“ Ale může být v klidu. Na samotném galavečeru bude přítomen i jeho lékař Jiří Madar.

Celkem bude v Lucerně k vidění devět soubojů – pět boxerských a čtyři v K1. O titul mistra České republiky se pobije i Luboš Šuda a Tomášem Mrázkem v kategorii do 90,68 kg. Celá akce bude zároveň spojena s charitou. Dětský domov Racek v Benešově získá tisíc korun za každé odboxované kolo.