Teď už nic nedohoní, ostatně ani nemusí.

Lukáš Konečný je na sobotní vrchol své kariéry dostatečně připravený. „Nikdy jsem nebyl v lepší formě,“ hlásí ústecký boxer před životní bitvou o titul nejsilnějšího muže planety.

Do ringu vstoupí v Drážďanech. O čest a slávu si to rozdá s úřadujícím šampionem v superveltrové váze organizace WBO Sergejem Dzinzirukem. Ukrajinec, řečený "břitva", neprohrál žádnou z 34 bitev, většinou vyhrává před limitem.

„Já můžu jen překvapit a hodlám překvapit. Můj cíl je přivézt domů titul mistra světa,“ nebojí se Konečný.

Na dvakrát odložený souboj ladí formu už od září. Konečný má za sebou čtyři týdny sparingu, mimo jiné i s kubánským rodákem Miguelem Velozem, který má podobný styl jako Dzinziruk.

„Odsparoval jsem odhadem přes sto tříminutových kol. Poslední sparing jsem absolvoval v úterý. Sice jsem u toho chytil křeč do lýtka, možná jsem se lehce poranil, ale podle doktorů to není nic vážného. Jsem ve špičkové formě,“ ujišťuje český bijec, který si díky lámání žeber soupeřů vysloužil přezdívku "chirurg".

Vrchol kariéry čeká i jeho trenéra z magdeburské stáje SES. Dirk Dzemski byl totiž ještě před rokem aktivním boxerem. „Je to pro mě stejně prestižní souboj jako pro Lukáše. Pokud bych měl svěřence mistra světa, tak by to byl velký úspěch,“ zasní se trenér, podle kterého je Konečný proti Dzinzirukovi ve výhodě. „Díky dvojnásobnému odložení je Lukáš mnohem lépe připravený. Pro Dzinziruka je to naopak nevýhoda.“

Ukrajinský ranař skoro rok neboxoval. „Rok je dlouhá doba, ale je to velmi zkušený boxer. Navíc absolvoval spoustu ostrých sparingů, které se zápasu hodně podobají,“ uvědomuje si Konečný.

V pátek vyrazí do Drážďan na oficiální vážení, po něm se naposledy vrátí do Ústí.

„Kolem dvanácti mám v Ústí naplánovaný trénink, a pak pojedu do Drážďan jen na oficiální vážení, udělám pár úsměvů do foťáků a vrátím se zpátky. Už se těším, až si dám v restauraci hovězí steak a jedno, možná dvě pivka, ať se v klidu vyspím,“ plánuje s úsměvem den Konečný.

A jak bude vypadat sobota – den D? „Ráno se asi lehce proběhnu, a pak vyrazím do Drážďan odpočívat na hotel, tak abych tam byl kolem poledne. V pět se přesunu do haly.“

Večer stane tváří v tvář Dzinzirukovi. Hnát za snem ho bude pětistovka českých fandů. „Podpora publika je pro mě velice důležitá, proto jsme fanouškům zprostředkovali prodej vstupenek. Párkrát už se ukázalo, co se mnou dokáže správně vyhecované publikum udělat. Věřím, že mi v důležitých chvílích pomůžou,“ říká Konečný, který chce pro fanoušky uspořádat v létě boxerský kemp.

Souboj vysílá v přímém přenosu stanice Galaxie sport.