Jaké jsou hlavní důvody toho, že jste se stal ambasadorem turnaje?

Zaprvé je to tím, že mě o to požádal Martin Lébl, se kterým jsem pořád v kontaktu. Překvapil mě tou nabídkou. Myslím si, že tu jsou už jiní hráči, kteří by tohle měli dělat. Ale jsem rád i proto, že vidím, že mě mladí pořád znají a jsem ještě v povědomí.

Co vaše role obnáší?

Dávám všanc svoji tvář a díky tomu, čeho jsem ve volejbale dosáhl, i nějaké příklady mladým, kam až to můžou dotáhnout, když budou pracovití a budou poctivě trénovat.

Na co se na Prague Volleyball Games těšíte nejvíc?

Tohle je super akce, jsem rád, že o ni mají zájem i zahraniční kluby. My jsme taky jezdili na turnaje, ale nic tak velkého nebylo. Konfrontace se zahraničím je k nezaplacení. 

Už máte jasno, kdy turnaj navštívíte?

Hlavně doufám, že budu mít čas, chci určitě přijet. Pobavilo mě, že jedna z hal, kde se hraje, je na Třebešíně, kde jsem dva roky studoval.

Ještě k českým nadějím. Jak vnímáte výkony úspěšných juniorů, kteří se letos začali prosazovat v extralize?

Nejvýš hodnotím Marka Šotolu, který má největší předpoklady k tomu, aby šel do zahraničí. Totéž Matyáš Džavoronok, jenž dostává šanci v Karlovarsku, což je super. Někteří hráči mojí generace taky dostávali příležitosti a pak se prosadili v zahraničí. Ale nebylo to zadarmo, to platí i pro tyhle kluky. Musí si všechno sami vybojovat a uvědomit si, že jim nic nespadne do klína.