Na mistrovství Evropy se českému týmu zranili tři hráči včetně Korbela, kterému vypověděly službu záda. A místo útoku na třetí medaili v družstvech po sobě z toho byl sestup. Teď se hledají příčiny a jednou z nich může být třeba fakt, že se do Bělehradu jelo tisíc kilometrů mikrobusy.

Jaký podíl mohla mít podle vás doprava na zranění hráčů?

Nikoho nenapadlo, že by se mohlo letět a cesta trvala déle než měla. Nechci dávat nikomu vinu, ale cestovalo se víc než mělo. Tělo v mém věku, za dva měsíce mi bude šestatřicet, už reaguje jinak, než když mu bylo dvacet.

Co s tím?

Pokud chce český svaz, abychom vozili medaile a hráli na nejvyšší úrovni, tak by tomu cestování mělo být podřízeno. V tom jsou rezervy. To se musí změnit.

A když se to nezmění?

Tak nemám důvod pokračovat v reprezentaci. To je na moje nervy moc. To nemám zapotřebí.

Je ohrožena vaše účast na květnovém mistrovství světa v Záhřebu?

Předseda svazu (Pavel Primus, pozn. red.) mi slíbil, že poletím. Pokud se člověk chce někam dostat dál, tak by měl být v dějišti v klidu a na všechno připraven.

Na co ještě?

Když víte dopředu, na jakých stolech a s jakými míčky se bude hrát, tak by se to mělo sehnat a zvykat si na to. Před Evropou jsme trénovali na stolech, které hru brzdí, ale v Bělehradu se hrálo na povrchu, který klouže. Představte si, že by se tenista na Roland Garros připravoval na trávě a pak šel na antuku…

Jakého rázu je vaše zranění?

Vytvoří se mi blok v oblasti bederní páteře, a když se dostanu do extrémní polohy, tak sval nepustí a začne se bránit.

Stihnete se dát do světového šampionátu dohromady?

Cítím se normálně, jen jsem od mistrovství Evropy nehrál za stolem. Pokud vím, kam jde míček, tak je to v pohodě, ale u nepředvídatelného směru úderu to je horší. Ale věřím, že to stihnu a budu fit.

Nepřepadají vás myšlenky na konec kariéry, když se častěji objevují zranění?

Můj cíl je dotáhnout to do olympijských her v čínském Pekingu. Momentálně to žebříčkově vypadá, že se tam dostanu přímo. Nerad bych to zakřikl, je před námi ještě sedm měsíců, ale mám slušný bodový náskok. Byla by škoda, kdybych to promrhal. A pak se uvidí, co dál.