Online reportáž

V Itálii, která je v Evropě ohniskem nákazy, se překládají zápasy fotbalové Serie A. Posledním případem zrušení významného klání byly cyklistické závody Kolem Spojených arabských emirátů, na nichž nebyly dokončeny závěrečné dvě etapy.

Co je koronavirus.Zdroj: DeníkDůvod? Dva členové italského doprovodu měli pozitivní test na virus. Reakce policie byla promptní - uzavřela hotel Crowne Royal Plaza v Abú Zabí, kde bydleli jezdci či funkcionáři. Bezpečnostní složky uzavřely i sousední hotel, kde bydleli novináři. Všichni musí do karantény.

„Je škoda, že byl závod zrušen, ale zdraví je přednější,“ uvedl čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome. „Doufám, že se nakažení brzy uzdraví.“ Asi doufá i v to, že se brzy vrátí do Británie…

Další (ne)související zpráva? Česká fotbalová reprezentace včera oznámila svůj program před Eurem 2020. Na začátku června vyrazí do Itálie, konkrétně do JižníhoTyrolska. Vedle termínů a jmen soupeřů pro přípravné zápasy tentokrát nechyběly ani výroky o koronaviru.

„Do kempu zbývají ještě více než tři měsíce. V tuto chvíli nelze předjímat, jak bude situace vypadat,“ řekl lékař národního týmu Petr Krejčí starší.

„Vše budeme monitorovat a tým nevystavíme žádnému riziku,“ slíbil. Ani manažer reprezentace Libor Sionko nechtěl spekulovat. „Věříme, že přípravný kemp i samotné Euro proběhnou bez jakýchkoli omezení,“ zdůraznil. „Situaci v Česku, Itálii i ve zbytku Evropy však sledujeme a případně zareagujeme na nové informace,“ doplnil.

Nejvýznamnější ovlivněné podniky
Atletika: Halové mistrovství světa v Nankingu (zrušeno).
Basketbal: Olympijská kvalifikace žen v Fo-šanu (přeložena do Bělehradu).
Cyklistika: Závody Kolem Spojených arabských emirátů (zrušeny poslední dvě etapy).
Formule 1: Velká cena Číny v Šanghaji (zrušena).
Stolní tenis: Mistrovství světa družstev v Pusanu (zatím odloženo o 3. měsíce).
Tenis: Fedcupové střetnutí mezi Čínou, Indií, Tchaj-wanem, Indonésií, Koreou a Uzbekistánem v Tung-kuanu (přesunuto do Dubaje).
Čína se z bezpečnostních důvodů odhlásila z Davis Cupu.

Koronavirus.Zdroj: Deník