Jak se cítíte?
Jsem zklamaný. Přitom jsme dobře začali a po třech zápasech měli tři body. Pak ale přišel výbuch s Frýdkem a my se dostali hodně dolů.

Čím si vysvětlujete domácí prohru 22:29?
Na pohovorech kluci přiznali, že si mysleli, že v pohodě zvítězí. Nepovedl se vstup do zápasu a už jsme se vezli. Na nepříznivé skóre nedokáže mladý tým zareagovat. Při absenci Svitáka máme zkušené hráče v brance, na křídle a pivotu. Házenou ale dělají spojky.

Svitákova zranění se množí. Není riziko stavět herní projev na jedinci?
Kuba je jedním z výjimečných extraligových hráčů. Jako kdyby Karviné chyběl Brůna nebo Lovosicím Motl. To jsou házenkáři, kteří se dají nahradit jen částečně, a ne dlouhodobě. Kuba je v klíčových okamžicích schopný zahrát rozhodující kombinaci. Kdykoli přidat něco navíc.

Dokdy bude mezi zraněnými? Neuspěchal se v létě jeho návrat po operaci kolene?
Kubův návrat jsme neuspěchali. Doktoři náš postup schválili. Kuba trénoval s úlevami, koleno ale opět oteklo a udělal se vnitřní otok. Bude nám chybět ještě pár týdnů.

Mužstvo učíte nový styl. Není v tom zakopaný pes?
Všechno chce čas. Máme určité sektory v obraně, které nesmí hráči opustit. V minulosti byli zvyklí přebíhat. V útoku jsou pak docela jinak postavené kombinace. Hrajeme mnohem víc variant, je toho dost na vstřebání. A na spojkách nastupují, až na Davida Šůstka, nevyhraní házenkáři.

Jak dlouho může trvat, než se změny zažijí?
Neumím to říct a samotného mě to trápí. Tým má obrovský potenciál, ovšem chce to vydržet. Do zimy, na jaře budeme schopni předvádět výkony, jaké si představuji. Zatím jsme tak hráli s Plzní a v Jičíně. To mě utvrzuje v názoru, že to jde.

Na sociálních sítích zaznělo, že je chyba v trenérovi. Čtete diskuse?
Čtu a tento názor mě zamrzel. Dukla je moje srdeční záležitost a já v ní jedenáct let z pozice sportovního manažera něco tvořím. Výsledky byly. Dvakrát se nám podařilo vybudovat tým, který dokráčel až k titulu, teď to musíme dokázat potřetí. Chápu ale, že jsou fanoušci nespokojení a netrpěliví.

Napadlo vás rezignovat?
Nejsem srab, abych utíkal. Ve sportu jsou dobré i špatné sezony. A my jsme teprve na začátku. Třeba bude v zimě všechno jinak.

Cítíte podporu vedení?
O situaci jsme detailně mluvili a řekli si, že nám nezbývá nic jiného než bojovat. Tým je jednou nahoře a podruhé dole. Na tlak neumí reagovat. V posledních letech jsme hráli skvělou házenou a teď budujeme nové mužstvo. Odešli čtyři hráči ze základu a nahradili je, až na Honzu Blechu, nadějní nováčci.

V neděli přijede Zubří, které je pouze o skóre před vámi. Jak ho vnímáte?
Stejně jako nás. Do Zubří také přišel nový trenér, vsadilo rovněž na mladé hráče a těch zkušených má pomálu. Pozor si musíme dávat na tvůrce hry Martina Hrstku, střelce Marka Korbela. Pokud bych měl ale vypíchnout jednu činnost, jde o spolupráci s pivoty. Reprezentantům Jirkovi Dokoupilovi a Štěpánu Zemanovi nesmíme dát ani kousek prostoru.

Dukla – ZubříUtkání 6. kola Strabag Rail Extraligy. Hraje se neděli od 17 hodin v hale Slavie Eden (Vladivostocká 10, Praha 10).