Manželství mezi Gabrielou Koukalovou a Petrem Koukalem vydrželo více než čtyři roky. Sportovní pár, ona je bývalá biatlonistka, on je zase známý jako badmintonista, si řekl své "ano" v květnu 2016 v prostorách nedostavěného klášterního kostela v Panenském Týnci. Nyní je manželství podle všeho u konce.

"Občas se stane, že se společná cesta dvou lidí rozdělí, a pak je načase pokračovat cestou jinou, vlastní. To je nyní i náš případ, můj a Petrův," napsala koukalová ve středu večer na svůj facebookový profil a vzápětí potvrdila to, o čem se už nějakou dobu spekulovalo, a sice, že jako partneři se rozešli už před několika měsíci. "Žádost o rozvod je tak pouze ,formálním´ krokem," dodala.

Dvojnásobná světová šampionka se dostala i k příčinám konce vztahu. "Ukázalo se, že naše představy o partnerském životě jsou odlišné. Možná jsme to pochopili až pozdě právě proto, že jsme na začátku našeho vztahu kvůli náročnému sportovnímu programu nesdíleli stejnou domácnost a netrávili spolu tolik času," uvedla na pravou míru.

"Věřím, že si ze společného času, přeci jenom šest let není krátká doba, neseme nejen důležitou životní zkušenost, ale především mnoho pozitivních zážitků a pěkných chvil. Vzhledem k tomu, že jsme dva rozumní lidé a mluvíme spolu, doufám, že se i po oficiálním rozhodnutí odejít z manželství, dokážeme domluvit a pokračovat v přátelském duchu," doufá Koukalová.

Dvojnásobná stříbrná medailistka z olympiády v Soči nastínila i své další plány. "Nyní bych se ráda soustředila především na svou rodinu a práci, která mě čeká. Věřím, že to pochopíte a budete nám oběma držet palce," napsala a s přáním krásného večera se se svými příznivci rozloučila.