„Mám z vítězství radost, protože v Česku máme řadu výborných střelců, kterým se v minulé sezoně dařilo,“ prohlásil dvaadvacetiletý Přívratský na slavnostním vyhlášení v pražském hotelu Stages. „Pro mě osobně bylo loňské období náročné. Trvalo vlastně celý rok.“

Výsledky ankety:

Sportovec ČSS: 1. Jiří Přívratský 47 b., 2. Petr Nymburský 44, 3. František Smetana (všichni puška) 8.
Junioři: Anna Miřejovská (pistole) 42, 2. Veronika Blažíčková (puška) 33, 3. Zina Hrdličková (trap) 25.
Ostatní: 1. Tomáš Pešek (pistole) 34, 2. Josef Forman (předovky) 31, 3. Jakub Novák (kuše) 27.

Nejvíc si cení vystoupení na Evropských hrách v Krakově, kde vybojoval tři medaile, a na finále světového poháru v Dauhá. „Už jen probojovat se tam, je docela tvrdý oříšek a sám o sobě velký úspěch,“ připomněl svěřenec trenéra Milana Bakeše další cenný kov z Kataru.

V Polsku získal stříbro ve vzduchové pušce na 60 ran, bronz v libovolné malorážce 3x20 ran a společně se Smetanou a Nymburským stříbro v soutěži družstev libovolná malorážka 3x20 ran. Z finále SP si odvezl třetí místo ve vzduchové pušce na 60 ran a v libovolné malorážce 3x20 byl čtvrtý.

Do Paříže až podle aktuální formy

Přívratský je i jedním ze sedmi střelců, kteří pro Česko vybojovali účastnická místa na OH 2024. Pro samotného závodníka to však jistotu účasti v Paříži ještě neznamená. „O tom zatím není rozhodnuto. Teprve podle aktuální formy se rozhodne, kdo si zaslouží na olympiádě střílet,“ upřesnil rodák z Ostravy.

Lukostřelkyně Marie Horáčková
Horáčková začala rekordem. Prostor na zlepšení ještě mám, říká lukostřelkyně

Pořadí mezi první dvěma bylo velice těsné. Nymburský získal na MS v Baku stříbro v královské disciplíně libovolná malorážka 3x20 ran. Navíc se se stal mistrem světa v libovolné malorážce v leže na 60 ran, která není v olympijském programu. Medailovou sbírku doplnil druhým místem v soutěži družstev na Evropských hrách.

Smetana se zase zaskvěl na MS v Baku, kde získal bronzovou medaili v libovolné malorážce na 50 metrů a v Krakově byl členem stříbrného družstva.

Střelci, kteří získali účastnická místa na OH 2024

Jiří Přívratský (vzduchová puška 10 m)
Petr Nymburský (libovolná malorážka 50 m)
Veronika Blažíčková (libovolná malorážka 50 m)
František Smetana (libovolná malorážka 50 m)
Martin Podhráský (rychlopalná pistole 25 m)
Jakub Tomeček (skeet)
Jiří Lipták (trap)