Kratz vyhrál na hřišti u Liberce se skóre 139 úderů a s náskokem tří ran před Ondřejem Lieserem, nejlepším z domácích hráčů. O další dvě rány zpět se dělili o třetí místo bývalý fotbalový brankář Aleš Kořínek, Rudolf Nechanický a Polák Jakub Ossowski.

Pro Kratze byl triumf v Ypsilon Cupu prvním profesionálním vítězstvím kariéry. "Mám obrovskou radost. Jsem profíkem od letoška a o Czech PGA Tour jsem se dozvěděl od kamaráda Carla Jismarka, který vyhrál na Konopišti a hned mi volal. Jsem rád, že jsem uposlechl jeho výzvu a přijel," řekl Švéd.

Pastor si start na Czech PGA Tour vybojoval v zimní španělské Gecko Tour a po třech turnajích vede celkové pořadí. Díky tomu si zajistil start v Challenge Tour, druhé evropské lize, na kterou se chce nyní soustředit. "A taky na kvalifikační školu European Tour, kde už jsem startoval čtyřikrát," řekl španělský hráč.

Czech PGA Tour bude pokračovat květnovými turnaji Hant Trophy ve slovenské Skalici, kde se bude letos hrát poprvé tříkolově, a Uniqa Czech PGA Austerlitz & Golf Trophy na hřišti ve Slavkově u Brna.

Ypsilon Cup, turnaj golfové série Czech PGA Tour v Liberci (par 72, dotace 270.000 korun):

1. Kratz (Švéd.) 139 (69+70), 2. Lieser 142 (71+71), 3. Nechanický 144 (73+71), Kořínek (všichni ČR) 144 (69+75), Ossowski (Pol.) 144 (71+73).