Před svátky jste absolvoval soustředění na Mallorce. S jakými pocity jste se vracel domů?
Takovými rozporuplnými. Měl jsem tam být dvanáct dní, nakonec jsem pobyt o dva dny zkrátil. První týden nám vyšel, ale poslední tři dny nebylo ideální počasí, takže jsem vyhodnotil, že bude lepší se vrátit a připravovat se v domácích podmínkách.

To musela být změna, z tepla do plzeňského mrazu…
Na kole samozřejmě nejezdím pět hodin denně, protože je na to opravdu přece jenom zima. Doma jsem pokračoval především ve všeobecné přípravě. Tedy v posilovně a jízdou na horském kole. Funguju, řekl bych, v běžném provozu.

Takže něco zcela odlišného než na Mallorce?
Víte, že ani ne? Podobný režim jsem měl naplánovaný i tam. Ale především v prvním týdnu jsem díky teplu opravdu hlavně najížděl kilometry. Byla tam i skupina Viktora Zapletala, tedy v podstatě národní tým horských kol včetně Jardy Kulhavého a Honzy Škarnitzla. Potěšilo mě to, protože jsem jednak nebyl sám v hotelu, a potom oni tam měli s sebou veškeré zázemí, včetně masérů. Takže jsem mohl pravidelně střídat výjezdy, posilovnu i následnou rehabilitaci. Navíc mají mezi sebou super partu, takže jsem si to ohromně užil.

Jak si vyhoví silniční cyklista se závodníky na horských kolech?
V pohodě. První tři dny jsme se především rozjížděli po rovině, potom jsme vyjeli do hor. Skupina osmi jezdců byla výborná a myslím si, že jsme do nohou dostali opravdu kvalitní trénink.

Přizpůsobil jste se tréninku svých dočasných parťáků?
To úplně ne, měl jsem s sebou plán od trenéra. Šlo především o silové věci, aby si nohy postupně zvykly na to, že po svátcích už začne o hodně intenzivnější práce.

Rodina určitě uvítala, že jste byl s nimi o nějaký ten den navíc, že?
Samozřejmě. Ale i přes svátky jsem se musel udržovat v kondici, minimálně dvě tři hodiny pohybu denně. Důležité přitom je rovněž neonemocnět, protože čtvrtého ledna už odlétám za týmem do tepla. Tam už mě čeká kvalitní intenzivní příprava, například jízda za motorkou. Ale na to je ještě trochu čas.

ČTĚTE TAKÉ: Micka: Potřebuji impuls. Na stáž do Itálie letím hned na Nový rok