Cesta do finále nebyla pro rodačku z Jindřichova Hradce úplně snadná. Postoupila do něj až z opravné jízdy. Ani průběh boje o medaile v neolympijské disciplíně nevypadal zkraje příliš nadějně. Na prvním mezičase byla poslední, ale postupně se posouvala vpřed a předvedla skvělou stíhačku.

Pět set metrů před cílem už byla Kristýna Neuhortová čtvrtá. Pak prokázala neuvěřitelnou dravost a bojovnost a protlačila se na třetí místo před tureckou veslařku. „Začátky mívám volnější,“ prozradila.

Josef Dostál
Dostálova radost. Úřadující mistr světa vyhrál pětistovku na SP v Poznani

„Jsem strašně ráda, že jsem to zvládla. Bylo potřeba jet hlavou. Věděla jsem, že na třetí místo jsme čtyři stejně rychlé holky, a kdo to ubojuje hlavou, tak tam bude,“ vyprávěla závodnice Olympu, před níž dojela vítězná Rumunka Ionela Cozmiucová a stříbro získala Evangelia Anastasiaduová z Řecka.

Úspěšné období 

Svěřenkyně trenéra Tomáše Kacovského prožívá momentálně velice úspěšné období. Před měsícem totiž zvítězila na světovém poháru v Záhřebu. „Měla jsem menší krizi, ale to už je pryč a jsem zpátky. Moje výkonnost jde nahoru a mám radost, že mohu závodit s nejlepšími,“ usmívala se Neuhortová.

Kristýna Neuhortová slaví zisk evropského bronzuKristýna Neuhortová slaví zisk evropského bronzuZdroj: se souhlasem ČVS/Detlev Seyb

Šestadvacetiletá veslařka se po úspěších na skifu přesune zpátky na dvojskif, na němž se pokusí společně s Veronikou Činkovou kvalifikovat na olympijské hry v Paříži 2024.

Vedle Neuhortové dokázali na ME postoupit do finále ještě Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na dvojskifu lehkých vah a obsadili čtvrté místo.