Piňosová je typem závodníka, který si své vystoupení obvykle trochu zkomplikuje. Šňůru prvních míst prokládá chybičkami. Například spadne, splete trať nebo zmešká start… „Ze začátku jsem měla docela problémy, ale dostala jsem se mezi prvních deset, kteří postupují do bojů o medaile. Tam jsem si na výhru věřila a zvítězila,“ radovala se.

Triatlonista se v Karlových Varech omylem zúčastnil filmového festivalu
VIDEO: Hvězdy se do Karlových Varů vrátí v září. Triatlonový klip opět baví

Další medaile na mistrovství Evropy třídy RS Feva, které se konalo v Balatonfüredu, přidaly sestry Monika a Kristýna Křenkovy. V absolutním pořadí vybojovaly bronz a zlato v kategorii dívek.

Do Marseille přijel Martin Doktor

O víkendu skončil Test Event v Marseille, na němž si olympijské vody vyzkoušeli mimo jiné windsurfaři Karel Lavický a Kateřina Švíková nebo Alessia Palanti na ILCE 6. Za českými jachtaři se během regaty krátce zastavil Martin Doktor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf olympijské výpravy. Návštěvy využil hlavně k tomu, aby si prohlédl místo, kde se příští rok pojede o nejcennější medaile.

Motocyklista Oliver König si v Imole užil víc pekelné výhně než závodů
König nedojel ani jednou do cíle. Při šedesátistupňové výhni se chladil v bazénu

Na srpnovém mistrovství světa v Haagu, které je zároveň první olympijskou kvalifikací pro OH 2024, se ve třídě iQFoil se kromě Lavického a Švíkové představí i její sestra Barbora a Kateřina Altmannová. Chybět nebudou zmíněné Piňosová se Sadílkovou a ve třídě ILCA 6 bude vedle Palanti startovat i Klára Himmelová. V ILCA 7 se o olympijskou šanci pokusí bratři Ondřej a Viktor Teplí, kteří už nyní trénují v Haagu.