Volby předsedy a jeho kolegů nebudou tentokrát kvůli koronavirové pandemii spojeny se zasedáním pléna. Proběhnou tajným hlasováním v sídle ČOV, kam budou volitelé přinášet lístky. „Bude to formou parlamentních voleb,“ sdělil Kejval.

Navzdory tomu, že se například Česká unie sportu postavila proti jeho pokračování v čele ČOV, a označila ho za nedůvěryhodnou osobu, předpokládá, že na další období dostane mandát.

„Není to nic příjemného, ale jsem na taková osočení zvyklý. Jsem ochotný všechny problémy donekonečna vysvětlovat a odpovídat na konkrétní otázky. Česká unie sportu čelí nařčení soudu, ale já proti nim nebudu říkat nic špatného,“ podotkl.

„Nikdo není neomylný, ale všechno se snažíme dělat ve prospěch sportu,“ pokračoval.

Nutné zlo

„Kdybych nebyl zvolený, země by se nepřestala otáčet. Život půjde dál, ale nemyslím, že je to pravděpodobné,“ prohlásil sebevědomě šéf tuzemského olympijského hnutí.

Bývalý veslař si nemyslí, že by mu nouzový systém volby bez otevřené diskuse měl nahrávat. „Nedělám žádnou kampaň. Nesnažím se z toho těžit. Nikdo mě nemůže podezírat, že jsem se nesnažil plénum svolat. Přijedu, odvolím a v nejkratší možné době zase odejdu,“ slíbil předseda.

Přesto podotýká, že nemusí dojít na jeho slova. „Sport dělám zadarmo po práci, a proto, že mě to těší. Ty záležitosti kolem beru jako nutné zlo. Budu rád, až to budu mít za sebou,“ pokyvoval hlavou.

„Pak ale nebude žádný čas na nějaké velké rozkoukávání, připravujeme totiž dvě olympiády najednou,“ dodal Jiří Kejval.

Co myslíte, vyplní se přání funkcionáře?