S blížícím se termínem letošní olympiády se musí rozhodnout, jakou půjde cestou. Odvážnou myšlenku, že by zkusil zápasit v těžké i polotěžké váze, už zřejmě opustil. Před nadcházejícím turnajem Grand Prix v Linci, kde bude Krpálek obhajovat loňský triumf, se přiklání ke kategorii nad 100 kg, v níž ostatně nastoupí i v Rakousku.

Polotěžké váze se totiž poněkud vzdaluje. „Momentálně se moje váha pohybuje v rozmezí 113 až 115 kilo, a to je určitě hodně na to, abych se vrátil do kategorie do sto kilogramů. K tomu jsme si s trenérem řekli, že se ještě rozmyslíme v průběhu sezony, jakým směrem se hmotnost bude ubírat,“ přemítal sběratel judistických medailí.

„Pokud by se mi ji podařilo snížit, tak bych starty v nižší ‚váhovce‘ ještě zvažoval. Ale pokud bych vážil jako v posledních měsících, tak je hloupost uvažovat o tom, že bych se do stovky vrátil,“ dodal Krpálek k hmotnostní rošádě.

V těžké váze nastoupí nyní už popáté za sebou. Posunul se v ní na třinácté místo olympijského žebříčku a v Linci hodlá svou pozici směrem k pařížskému vrcholu sezony ještě posílit. „Je to velmi kvalitně obsazený turnaj, moc se na něj těším. Budu se snažit, abych si odvezl nějakou medaili,“ prohlásil dvojnásobný olympijský vítěz.

Vydařené soustředění v Tokiu

Původně měl Krpálek zahájit sezonu před měsícem na Grand Slamu ve francouzské metropoli. Nakonec ale s koučem Petrem Lacinou a kondičním trenérem Pavlem Provázkem usoudil, že mu ještě prospěje věnovat víc času přípravě. Kromě Paříže ladil formu i na kempech v rakouském Mittersilu nebo na oblíbeném soustředění v Tokiu.

„Tam bylo důležité hlavně udělat objemy zápasů, což se povedlo skvěle,“ kvitoval Krpálek. „V Tokiu jsem se potkal se spoustou skvělých domácích judistů, jako jsou Harasawa, Kageura, a dokonce i s judisty polotěžké kategorie. Byl tam třeba olympijský vítěz Aaron Wolf nebo další Japonec Kentaro Iida,“ jmenoval. V Linci nastoupí třetí nasazený. Jedničkou je předloňský mistr světa Kubánec Andy Granda, turnajovou dvojkou olympijský finalista Gruzínec Guram Tušišvili. „Důležité pro mě bude, abych se v turnaji cítil dobře a byl schopný podávat kvalitní výkony,“ přál si Krpálek.

Na Grand Prix se na tatami během víkendu představí i dalších šest českých judistů. Věra Zemanová, Chusniddin Karimov, Adam Kopecký a Petr Mladý nastoupí v sobotním programu, v neděli se pak kromě Krpálka představí i Radomír Musil a David Klammert