Tři zlata a dva bronzy. To je aktuální bilance Krpálka na pražském turnaji, kde se tedy na stupně vítězů postavil již popáté v řadě. Nasazená jednička v hale na Podvinném mlýně vstoupila do turnaje impozantně. Na Ukrajince Vladyslava Berezku potřeboval jen 55 sekund, když ho porazil účinným škrcením, Litevce Ignase Mecajuse vyřadil ze hry za necelé dvě minuty rovněž na ipon.

Jenže potom přišel šok, proti Íránci Mahdžúbovi (pozdější vítěz) byl jasným favoritem, ale Asiat ho dokázal překvapit. Nasadil mu chvat osoto-gari a Králek se prolétl na tatami.

„Vůbec jsem to nečekal, on ho snad ještě ani nepoužil, co jsem ho viděl. Navíc já jsem na osoto-gari ještě nikdy neupadl. Prostě jsem si to nepohlídal a to mě stálo vítězství,“ litoval Krpálek akce, kterou se učí judisté hned v začátcích své kariéry.

Před skvělým publikem však nic nezabalil, i bronz měl pro něj svou cenu. Nizozemce Spijkerse udolal sice až v prodloužení, ale to mu nevadilo. „Každá medaile je cenná. Jsem rád, že jsem se fanouškům odvděčil medailí, i když ta zlatá by byla pochopitelně lepší. Škoda toho semifinále,“ zalitoval ještě jednou.

V domácím prostředí se totiž představil na turnaji rovněž v Praze dvěma roky, kdy vyhrál ještě v kategorii do 100 kg.
Podstatně méně důvodů k úsměvu měl odchovanec žďárské juda David Pulkrábek. V nejlehčí kategorii do 60 kg narazil na pozdějšího finalistu Žaksybeka Ženisbeka a ten s ním udělal rychlý proces. Vyhrál záhy po dobře nasazené páce.

„Nemůžu říct, že by za tím stála ztráta koncentrace, bohužel prostě nedokážu ze sebe dostat, co mám natrénováno. Hrozně moc jsem chtěl před domácími fanoušky uspět, ale takhle rychlý konec… To prostě hrozně bolí,“ stěží zadržoval slzy Pulkrábek.

Kazach byl vůbec katem českých nadějí, v semifinále totiž porazil i Pavla Petřikova. Ten aspoň v duelu o bronz na wazari zdolal Maďara Czabu Szaba. O největší český úspěch se tak v kategorii do 90 kg postaral olomoucký David Klammert. Nasazená jednička podlehla až ve finále silnému Bělorusovi Varapejovi.

European Open

Do 60 kg: 1. Limare (Francie), …3. Petřikov, Půlkrábek, Šatánek, Vopat (všichni ČR) vypadli ve 2. kole.
Do 66 kg: 1. Takato (Japonsko), …Kovář, Klíma, Binhak (všichni ČR) vypadli v 1. kole.
Do 73 kg: 1. Meloni (Itálie), …Žemla, Svoboda, Bydžovský (všichni ČR) vypadli v 1. kole.
Do 81 kg: 1. Gotonoaga (Moldavsko), …5. Musil, I. Petr vypadl ve 2. kole, Skurka, Meško, Turek (všichni ČR) vypadli v 1. kole.
Do 90 kg: 1. Varapajev (Bělorusko), 2. Klammert, …9. J. Petr, Knápek (všichni ČR) vypadl v 1. kole.
Do 100 kg: 1. Sviryd (Bělorusko), …Hecl (ČR) vypadl v 1. kole.
Nad 100 kg: 1. Mahdžúb (Írán), …3. Krpálek, 9. Pinta, Hlaváček (všichni ČR) vypadl v 1. kole.