Šlo o nacvičenou scénku, kterou se Krpálek spolu s hercem Luďkem Sobotou snažili pobavit judistické fanoušky, kteří dorazili na finále extraligy družstev a vyhlášení ankety judisty roku, kterou vyhrál právě Krpálek.

Podobně jako ve filmové klasice z roku 1974 po nástupu na tatami Sobota v roli Františka Koudelky odběhl, aby pronesl slavnou hlášku: "Slezte z toho lustru, Donalde Trumpe, vidím vás," okořeněnou o narážku na nového amerického prezidenta. Následně udeřil číšníka a vrátil se na tatami, kde skočil na záda Krpálka. Když mělo dojít k opravdovému boji, uvědomil si, že není sobota, ale neděle, a to má smolný den, a ačkoli šlo o rozpis z roku 1974, sudí raději vyhlásil remízu, kterou Koudelka slavil jako vítězství.

Sobotovi se Krpálek zamlouvá

"My jsme to museli takhle nějak udělat, protože jinak by mohl taky Lukáš prohrát a to by bylo trapný," prohlásil Sobota alias Koudelka z oddílu STS Chvojkovice-Brod.

"Lukáš je mi hrozně sympatický, teď už si dokonce tykáme. Je jako můj brácha, akorát o hodně větší, o hodně silnější a o hodně mladší. Je to hora. Je to machr. Je to frajer. Se mnou to jde trochu z kopce, ale divil jsem se, že jsem byl schopný tady v té sportovní hale vůbec vystoupit. Já jsem spíš zvyklý na ta divadla. Tohle, přece jenom, není moje parketa," řekl skromně třiasedmdesátiletý Sobota.

"Byla to pro oba velká legrace a snad se to líbilo i lidem, i když na tom bylo vidět, že jsme si to cvičili jen chvilinku předtím. Hlavní je, aby se lidi bavili. Už při nacvičování jsme se váleli smíchy," řekl Krpálek.

Uvidíme Krpálka ve filmu?

K návratu do slavné role prý Sobotu vyprovokoval bývalý judista a pořadatel akce Petr Jákl. "My se známe hlavně s jeho otcem velice dlouho. Ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje hrál Petr Jákl starší roli rozhodčího, od té doby se známe," popsal a přiznal, že před filmem judo vůbec neznal. "Já jsme se to učil doopravdy strašně narychlo. Já jsem se ptal, co u juda můžu a nemůžu. Že můžu kopat nohama, tak jsem pořád kopal nohama. Když jsem házel soupeře přes záda, tak jsem to nebyl já, to byl dvojník," prozradil.

Ačkoli Sobota dlouho judistům "kradl" jejich slávu, Krpálek ocenil, co pro judo udělal. "Luděk Sobota pro judo udělal hrozně moc. V těch letech ho zpopularizoval a jsem rád, že jsme na to mohl navázat a teď pro judo něco udělat já," prohlásil šestadvacetiletý olympijský vítěz.

Rovněž nevyloučil, že by v budoucnu mohl fušovat do řemesla zase on Sobotovi podobně jako Petr Jákl mladší, který si zahrál i v hollywoodských filmech a nyní je uznávaný režisér. "Teď v nejbližších letech určitě film nevyzkouším, ale jednou třeba jo. Uvidíme," culil se Krpálek.

TAKÉ ČTĚTE: Žádné překvapení. Krpálek je podeváté českým judistou roku