Šestadvacetiletý zápasník se zkušenostmi z Oktagonu si v liberecké Home Credit Areně, kam dorazilo na sobotní galavečer okolo pěti tisíc fanoušků, užíval doslova domácí atmosféru. A nebylo se rozhodně čemu divit. Titul prestižní organizace KSW v rukou českého zástupce byl po několika letech opět nadosah.

Český zápasník Leo Brichta se raduje z vítězství na galavečeru v Třinci.
České MMA scéně roste další šampion. S láskou k podcastu i politickými choutkami

Brichtův souboj se zkušeným Mirceou navíc sliboval nefalšovanou řežbu z obou stran, nakonec to byl ale pouze rodák z hlavního města, kdo se snažil o aktivní přestřelku v postoji. Soupeř však na tuto hru vůbec nepřistoupil a českého bijce pravidelně dostával na zem, kde to moldavskému vousáčovi chutnalo mnohem více.

Viděli jste, kdo dělal ten zápas, štvalo Brichtu

A kdykoliv zrovna schytal nepříjemnou ránu v postoji, dokázal se zmátořit a rychle vrátit ke svému zápasovému plánu. Přitom v některých momentech to skutečně vypadalo, že Brichta je na dobré cestě za předčasným ukončením titulového zápasu. Jenže se tak nestalo a ve čtvrtém kole přišel rozhodující moment celého klání.

Pochopitelně opět na zemi, kde Mircea zúročil svůj rostoucí tlak nasazením škrcení. A vyčerpaný Brichta musel duel odklepat. Hotovo. Ani pískot na soupeře českého zápasníka už na věci nic nezměnil. „Řekli jsme, že bude válka, ale tohle bylo spíš ho*no. Viděli jsme to sami. Opravdu nevím, co mám říct,“ soukal ze sebe viditelně zklamaný Brichta.

„Šel jsem do zápasu zraněný, ale to neberu jako výmluvu. Prohrál jsem tak, jak jsem prohrál. Snažil jsem se zápas dělat, ale viděli jste, jak tři kola vypadala a kdo asi dělal ten zápas,“ kroutil hlavou poražený zápasník bitvy o prozatímní titul lehké váhy.

Moldavský šampion s přezdívkou „Vlk samotář“ tak zapsal na své konto už 30. profesionální výhru a za odměnu si střihne duel o právoplatného šampiona divize proti Salahdinovi Parnassovi z Francie. „Děkuju vám všem, i přestože na mě teď pískáte. Leo má můj velký respekt,“ pronesl Mircea před libereckým publikem.

Naopak pro šestadvacetiletého Brichtu šlo o první klopýtnutí od roku 2019, kdy ještě v barvách Oktagonu nestačil na aktuálního slovenského šampiona Ronalda Paradeisera. A co víc, ani on nedokázal prolomit prokletí domácích jmen bojujících o titul v polské organizaci KSW.

Šampion střední váhy Oktagonu Patrik Kincl.
Šampion Oktagonu se vrací do klece. Kincla čeká v Ostravě peprná obhajoba titulu

Na 91. turnaji v Liberci se však objevilo hned osm českých zápasníků. Své bitvy zvládli na výbornou Dominik Humburger, Matúš Juráček a také Josef Štummer. Mezi poraženými byli pro změnu Petra Částková, Viktor Červinský, Vasil Ducár, Tobiasz Le a právě Leo Brichta.