Jednak bude v určité formě pokračovat v cyklistice, ale vydává se i do méně probádaných vod. A to doslova. K biku totiž přidá plavání a běh a z toho vychází triatlonová kombinace, jejíž terénní verze je známá pod názvem xterra. „Biky chci s triatlonem kombinovat. Budu se snažit udržet výkonnost na kole a zlepšovat se v běhu a plavání,“ vyprávěl olympijský vítěz v cross country na horských kolech z Londýna 2012 a stříbrný o čtyři roky později z Ria.

Michael Boroš při vítězství na nedávném mistrovství ČR v Mladé Boleslavi
Krosaře čeká MS v Hoogerheide. Mluvit o medailích by bylo troufalé, říká kouč

„Uvažoval jsem už delší dobu, že si po cyklistické éře dám Ironman. Takže je to pro mě takový start dlouhodobého cíle. Je jasné, že to, jak jsem závodil na kole, se už nevrátí. S triatlonem ale můžu poznat něco nového. Řada bikerů se na xterru dala,“ pokračoval mnohonásobný medailista ze světových soutěží.

Slabinou bude běh

S plaváním by prý neměl mít až tak velký problém, protože mu nedělalo problémy už v relativně útlém věku. S během to tak slavné prý není. „Z kola nejsem moc zvyklý běhat. Závěrečné disciplíně se budu muset víc věnovat, aby mě v konci nepředbíhali,“ prohlásil s úsměvem.

Historicky nejúspěšnější český biker plánuje vyzkoušet několik podniků světového poháru. Kromě závodů v Belgii, Německu a Itálii potvrdil účast na srpnovém podniku XTERRA Czech Prachatice. „Cílem bylo přivést na start někoho ze známějších sportovců. Jardův start bude obohacení toho, co léta děláme, a zároveň oživení našeho pořád malého sportu,“ uvedl Michal Piloušek, ředitel prachatického závodu.

Jan Hirt si zpestřil závěrečnou fázi přípravy virtuálním závodem, který pořádal klub L27, jehož je ambasadorem.
Hirt si zpestřil závěr přípravy virtuálním závodem, sezona už klepe na dveře

Pro Kulhavého, který si už loni závod xterra vyzkoušel při podniku Valachy Man, budou Prachatice jedním z hlavních závodů sezony. „Do Prachatic se těším. Chystám se tam už dřív na obhlídku tratí. Budu tam chtít zajet co nejlepší výsledek,“ dodal.