Dvaačtyřicetiletá olympijská vítězka z Turína 2006, v jejíž sbírce jsou navíc i čtyři stříbrné a jedna bronzová olympijská medaile z běhu na lyžích, má být nápomocna především svými zkušenostmi. Sama navíc během kariéry koketovala rovněž s horským kolem, na němž se představila i na olympiádě v Atlantě 1996 a z domácího mistrovství Evropy 1995 má bronz.

"Kateřina s námi spolupracuje již delší dobu a je nám hodně nápomocna díky svým velkým a dlouholetým zkušenostem. Celkově bylo zapotřebí tým zprofesionalizovat, i proto, že je sport neustále těžší a těžší, aby byl Jarda konkurenceschopný," vysvětlil Löffelmann.

I díky Neumannové může Kulhavý úzce spolupracovat s nejlepšími tuzemskými odborníky, včetně odborníka na výživu Petra Havlíčka či světově uznávaného fyzioterapeuta Pavla Koláře.

Bolek spolupracoval a spolupracuje například právě s běžci na lyžích, biatlonisty nebo veslaři. "Celá pomoc je v hodně intimní rovině, neboť člověk má všechny podrobné informace o stavu Jardova těla. Nechávám si je pro sebe, ale samozřejmě si je schovávám i pro závodníka a trenéra. Je důležité, abychom měli potvrzené, že když si naplánují nějaký trénink, aby z toho jen neměli dobrý pocit, ale měl skutečně ten efekt, který má mít. A je dobré, že Jarda v tréninku používá hlavu," prohlásil Bolek.

Ohlídat každý problém

Kulhavý připustil, že na rozdíl od minulosti už to podobně jako on praktikuje asi většina závodníků.

"Jsem strašně rád, že to nějakým způsobem funguje. Od olympiády v Londýně začala do mé kariéry vstupovat i spousta problémů; zranění, astma, to se nám dřív nestávalo. Každý problém je třeba mít ohlídaný, aby to nebylo tak, že to je ten poslední chybějící krok k úspěchu," zdůraznil Kulhavý.

"I když se nám v některé fázi sezony nedaří, tak je dobré vidět, že tam ta obava z Járy pořád je. A já dobře vím, že když některý závod Jára vyhrát opravdu hodně chce, tak se na něj umí připravit na 100 procent," pochvaloval si Zapletal.

Již příští týden v sobotu zamíří společně do USA na první tréninkový kemp. "Máme už sepsané důležité závody a také soustředění. Včera jsme se vrátili z Ria (z testovacího závodu), což byla velmi zajímavá zkušenost. Teplota tam dosahuje čtyřiceti stupňů, což je pro nás dost nepříjemné a s adaptací na to teplo budeme také muset nějak zapracovat," dodal Zapletal.