Kulhavý, který se během olympijské sezony zotavoval ze zlomeniny levé ruky, ale také Novák a Ulman se následně představí i na MS v cross country v Novém Městě na Moravě.

„Je to závod na rozjetí. Kvůli té zlomené ruce jsem na jaře moc nezávodil, takže se mi to hodí do plánu. Nové Město je pro mě pochopitelně důležitější, ale může se povést zajímavý výsledek," uvedl pro server mtbs.cz Kulhavý, jenž dokázal maratonský titul dobýt před dvěma lety v jihoafrickém Pietermaritzburgu.

Zraněnou ruku tentokrát velmi dobře prověří. „Po třech hodinách závodu uvidím, jak na tom budu. Mohlo by to být dobrý, myslím, že jsem na tom teď super. Ale kdyby se mi ve Francii nejelo dobře, nenechám tam život. Mám z toho dobrý pocit, vše proběhlo podle plánu a na 100 procent. Doufám, že do startu v Novém Městě to bude bez komplikací," doplnil Kulhavý.

Hynek touží po medaili

U skvělého maratonce Hynka má prioritu právě maratonské MS. „Cítím se dobře a jsem zdravý. Samozřejmě bych rád dojel na medaili, ideálně kdyby se povedl titul," uvedl Hynek. Trať z jeho pohledu nebude snadná. „Nějaký dlouhý kopec na trati chybí. Je to pořád nahoru dolů, moc to nejede a tahá to za nohy. Navíc je vidět, že tu v poslední době spadlo dost vody a trať je na mnoha místech po deštích vymletá a hodně podmáčená," přiblížil Hynek z dějiště šampionátu.

Němcová-Huříková by ráda navázala na chvíle slávy, které v maratonu prožila před dvěma lety, kdy se stala mistryní Evropy a získala i světový bronz. „Jezdila jsem teď delší tréninky a delší kopce v tahu, byla jsem i s nároďákem v Novém Městě na Moravě. Trať ve Francii není extrémně dlouhá, mělo by to být do čtyř hodin," odtušila Němcová-Huříková.

Ženy vyjedou na trať dlouhou 70 kilometrů v 8:20, muži odstartují v 8:45 a je před nimi ještě o 20 kilometrů více. Tituly z loňska obhajují Rakušan Alban Lakata a dvaačtyřicetiletá norská legenda Gunn-Rita Dahleová-Flesjaaová.

Nominace ČR na MS v maratonu:

Muži - elite: Pavel Boudný, Kristián Hynek, Jaroslav Kulhavý, Jiří Novák, Matouš Ulman.

Ženy - elite: Tereza Němcová-Huříková, Jana Pichlíková.