Tam se představili i Filip Michálek s Jakubem Markem, ale nepodařilo se jim postoupit z rozjížděk. Světovými šampiony se stali Britka Beth Potterová a Američan Chase McQueen.

Kuříková šla na start s nízkým startovním číslem 8, které si zasloužila díky skvělým výsledkům v loňských Arena Games. Pro letošní rok ale prošel indoorový šampionát změnami. Nově se rozhoduje během jediného dne na jediném místě - závodilo se v sobotu v Londýnském centru plaveckých sportů.

Barbora Špotáková
Nová role pro Špotákovou. Světová rekordmanka se stala místopředsedkyní svazu

Šampionát kombinuje skutečné výkony s virtuálním závoděním - plave se v bazénu, cyklistická část se jede na trenažéru, pro běh se využívá pás. Výkon i pořadí závodníků se přitom živě přenášejí do virtuálního světa Zwift.

Nejlepší výsledek 

Kuříková byla ve své rozjížďce třetí, když jednou z jejích přemožitelek byla mistryně světa Potterová, které patří také titul v olympijském triatlonu z minulého roku. Do finále se Češka probila díky nejrychlejšímu času ze všech poražených.

V prvních dvou finálových rozjížďkách obsadila sedmá místa. Z této pozice pak vstupovala i do poslední rozjížďky se ztrátou 1:20 na průběžně vedoucí Potterovou. V poslední finálové jízdě pak dokázala své umístění vylepšit a finišovala jako šestá.

Petra Kuříková vylepšila výsledek Terezy Zimovjanové
Triatlonistka Kuříková se zaskvěla čtvrtým místem. Získala klid pro olympiádu

„Mám ohromnou radost. Je to můj nejlepší výsledek v Arena Games! Večer jsem se cítila mnohem lépe než ráno. Je to sice hodně krátký formát závodů, ale protože se jede třikrát, tak už je potřeba i vytrvalost,“ zmínila Kuříková.