„Chtěli jsme víc. Dělali jsme, co jsme mohli, ale úplně mi to dneska nechutnalo. Takový je sport. Zkusíme bilanci vylepšit v září na mistrovství světa v Račicích,“ naznačuje štrok posádky Miroslav Vraštil, který loni se svým parťákem skončil čtvrtý na OH v Tokiu.

Nyní si dá posádka Dukly Praha pár dní oddych, ale v nejbližších dnech se vrací k tréninku. „Čeká nás soustředění v Chorvatku s bratry Martinem a Valentem Sinkovičovými, mistry Evropy ve dvojskifu. S nimi to už máme vyzkoušené a vyhovuje nám to,“ pokračuje Vraštil.

Chce pokořit hranici devíti hodin

Vedle Račic má však devětatřicetiletý rodák z Olomouce v hlavě ještě jeden velký cíl. Kromě toho, že patří ke světové veslařské špičce, tluče jeho srdce pro triatlon. A dva týdny po šampionátu v Labe areně by rád absolvovat MS v Ironman triatlonu na Havaji. Jeho porce jsou ohromující: 3,8 km plavání, 180 km na kole a maratonských 42,2 kilometru v běhu.

Josef Dostál
Mašina na tituly. Dostál převálcoval soupeře, je mistrem světa. Fuksa má bronz

„Chci tam prolomit hranici devíti hodin, což se zatím povedlo jen dvěma českým triatlonistům. Účast na Havaji je však nákladná záležitost, a tak sháním pomoc,“ žádá Vraštil o podporu veřejnou sbírkou na HiTHitu, kam už došlo pes osmdesát tisíc korun (zde je odkaz).

Všestranný sportovec má za sebou devět Ironmanů, z čehož jsou tři účasti na mistrovství světa na Havaji. Jeho osobním rekordem je čas 9:17:36 z roku 2017.