Dvě první a dvě druhá místa z pěti akcí. Bilance Kvapilové s Kubíčkovou v Beach Series Českého poháru je obdivuhodná. V čem byla jejich síla? „Určitě v útoku na síti. Obě máme dobrý výskok a umíme tvrdě zasmečovat, což nám pomohlo především v posledních dvou turnajích k vítězství,“ nastínila Kvapilová.

Úřadující vicemistryně republiky těží z povedených přípravných kempů, které letos absolvovaly na Tenerife a v Austrálii. Přesto jim série dala zabrat. „Ještě teď jsem dost unavená. Myslím, že jsme za pět týdnů odehrály okolo 29 zápasů, takže to už je pořádná porce. Naše příprava se musela kvůli koronavirové krizi trochu přizpůsobit. Proto teď ještě nejsme v top zápasové formě, ale spíš v přípravné fázi,“ vysvětlila Kvapilová.

Turnajová nejistota

Duely si obě moc užívaly. „Konečně jsme si pořádně zahrály. Ta nejistota s turnaji především na mezinárodní scéně byla trochu ubíjející. Skvělé bylo také to, že jsme mohly hrát před svými rodinami, přáteli a fanoušky. Za normálních okolností se nám toto zadaří tak jednou až dvakrát do roka.“

Nyní čeká úspěšnou dvojku exhibice na Slováckém létu. A jaké jsou další plány pro letošní rok? „Určitě se chceme zúčastnit mistrovství republiky a možná i MČR klubů. Ohledně zahraničních turnajů je vše stále nejisté. Na podzim 2020 by se měly konat první velké turnaje FIVB, ale nic není potvrzené. Proto se více soustředíme na sezonu 2021, která je důležitá pro kvalifikaci na olympiádu v Tokiu,“ dodala Kvapilová.