Pozornost domácích fanoušků bude zaměřena na olympijské medailisty z Tokia na deblkajaku Josefa Dostála a Radka Šloufa, dvojnásobného kanoistického mistra světa Martina Fuksu či vicemistryni světa do 23 let kajakářku Anežku Paloudovou.

Martin a Petr Fuksovi
Každý sólo. Bratři Fuksové letos do deblkanoe neusednou

Její partner Dostál pojede jen se Šloufem, protože má po jarní chřipce tréninkové manko a necítí se dostatečně fit. Místo kilometru, na němž získali olympijský bronz, tentokrát pojedou pětistovku. To je totiž trať, která se pojede na olympijských hrách v Paříži.

„Při nominačních závodech jsem po předchozím omezeném tréninku nebyl v plné síle. Nemám ani splněný potřebný počet natrénovaných kilometrů,“ vysvětloval Dostál na svazovém webu.

Fuksa se na závody těší 

Martin Fuksa kvůli onemocnění nestartoval na domácích nominačních závodech. Už se ale cítí v pohodě a chystá se závodit na pětistovce i kilometru. „Před nemocí jsem se cítil opravdu skvěle a měl velkou formu. Nemoc mě samozřejmě malinko zabrzdila, ale nedělám z toho žádnou vědu,“ poznamenal.

Anežka Paloudová a Josef Dostál
Kemp svědčil oběma. V Račicích ale Paloudová vyhrála víckrát než Dostál

Na závody se moc těší. „Sám jsem zvědavý, na jaké umístění bude moje aktuální forma stačit,“ dumal Fuksa, jehož soupeřem bude i jeho mladší bratr Petr.

Do Račic se chystají elitní singlkanoisté z celého světa. Na kilometru bude závodit šest nejlepších aktérů z OH. Fuksa, který byl v Tokiu pátý, se tak například opět střetne s olympijským šampionem Isaquiasem dos Santosem z Brazílie.