Basketbalisté Los Angeles Lakers dosáhli v pátek na jubilejní šedesáté vítězství. Navíc ho zaznamenali v důležitém souboji proti jednomu ze silných týmů Západu Houstonu Rockets.

Domácí, vedeni třiadvacetibodovým Paulem Gasolem, udrželi na uzdě ofenzivu soupeře a zvítězili 93:81.

Hlavní hvězda Lakers, Kobe Bryant, tentokrát přidal rovných dvacet bodů a sedm asistencí. Suverénní lídr Západní konference se tak dotáhl jedinou výhru za Cleveland, nejlepší tým celé ligy.

„Tenhle zápas pro nás byl důležitý, vyslali jsme signál. Houston můžeme teoreticky potkat v další fázi,“ radoval se pro server nba.com pivot domácích Derek Fisher, autor patnácti bodů.

Ještě na začátku poslední čtvrtiny byl přitom stav 69:68 a hosté se drželi ve hře. Jenže právě v té chvíli, jak už to tak bývá, si vzal slovo Kobe Bryant. Třemi koši v řadě, včetně dvou trojek, posunul domácí do trháku a Houston již odpověď nalézt nedokázal.

„Naše střelba byla slabá, to musíme zlepšit,“ nenechával se výhrou unést kouč Phil Jackson. „Chvíli to byl dnes večer spíše boj. Ale zase na návrat domů to nebylo špatné.“ Lakers se totiž do Staples Centra vrátili po sedmizápasovém tripu, na kterém ukořistili pět výher.

Větší dopad měl ale výsledek zápasu na hosty. Houston klesla v nabitém středu Západní konference na páté místo s bilancí 48 výher ku 28 porážkám.

Tvrdý direkt doma utrpělo Charlotte. Tým bojující o postup do play off podlehl na vlastní palubovce silnému Miami 92:97 a na osmé Chicago ztrácí na Východě již dvě vítězství. Hosté naopak odskočili sedmému Detroitu a pojistili si šestou příčku. Za Philadelphií navíc zaostávají pouze o jednu prohru.

„Již si nemůžeme dovolit žádné další zaváhání,“ burcoval po porážce domácí Raymond Felton. „Každý zápas bude kritický. Musíme skončit s bilancí šest výher a žádná porážka.“

Memphis – Dallas 107:102, Oklahoma City – Portland 72:107, Orlando – Cleveland 116:87, Phoenix – Sacramento 139:111, Utah – Minnesota 102:103, Boston – Atlanta 104:92, Charlotte – Miami 92:97, Golden State – New Orleans 111:103, Indiana – San Antonio 121:126, LA Lakers – Houston 93:81.