Německý okruh zřejmě z kalendáře vypadne.

„Bylo by to jenom dobře,“ tvrdí modřický jezdec Jan Vonka, který má se svým Porsche s těmito vytrvalostními závody zkušenosti.

Ty se už v Brně jezdí, ale pouze v rámci tzv. Epilogu, čili závěrečného podniku roku na okruhu. Že mají promotéři seriálu o Brno zájem, potvrdil i jeho šéf.

„Nejsme spokojeni s podmínkami na Nürburgringu a Brno by mělo tento okruh v seriálu nahradit,“ tvrdí boss seriálu Patrick Peter.

Jenže to má háček: v Brně s příštím rokem nepočítají. „Kontakty s vedením seriálu máme, jednali jsme o něm, ale příští rok se v Brně na devadesát devět procent nepojede,“ tvrdí sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.

Zároveň však možnost, že by se Le Mans série v Brně jela už v roce 2008 nevyloučil. „Je to zajímavý seriál, o nějž máme zájem, ale jak říkám: šance, že se tu pojede příští rok, je malá,“ vysvětluje Bartoš.

Na vině je několik problémů, mezi nimi i zkrácená sezona na Masarykově okruhu kvůli zimní kompletní výměně závodní trati. „I to hrálo roli na misce vah,“ připouští Bartoš.

Do o měsíc a půl zredukovaného kalendáře se prostě další závody vejdou jen ztěží. „Navíc si myslím, že jeden velký podnik za měsíc je dost,“ povídá jeden z top manažerů okruhu.

Podle něj je reálnější, že by seriál do Brna zavítal až v roce 2009. „Je to jedna z variant,“ dodává.