Basketbalisté Miami pokazili narozeninový den hvězdy zámořské NBA LeBrona Jamese. V úterním utkání porazili Cleveland 104:95. Od páté porážky v sezoně neuchránilo vedoucí tým Centrální divize ani jeho 38 bodů.

Rovněž pátou prohru v ročníku utrpěl lídr soutěže Boston Celtics, který po rekordní šňůře 19 vítězství zažívá na konci roku krizi. Celtics nestačili na domácí Portland a porážka 86:91 byla jejich třetím nezdarem v posledních čtyřech utkáních.

Dallasu hodně dlouho trvalo, než začal brát Minnesotu vážně. Maverics v úvodu třetí čtvrtiny prohrával už rozdílem 29 bodů. Pak ale přišel velký nápor a na začátku čtvrté čtvrtiny už domácí vedli. Hostující Al Jefferson stačil dvě a půl minuty před koncem vyrovnat na 98:98, ale pak už Minnesota přidala jen dva body, domácí ještě devět a bylo rozhodnuto.

Vítězství jsou pro NY Knicks vzácným zbožím. Ale ne tak, když tým hraje proti bývalému kouči Larry Brownovi. To se mu nebývale daří. Potvrdil to i v utkání s Charlotte Bobcats, které vyhrál 93:89. Hosté v utkání sice promarnili sedmnácti bodový náskok, ale koncovku nakonec zvládli vítězně.

Charlotte - New York 89:93, Indiana – Atlanta 104:110, Miami – Cleveland 104:95, Memphis – Phoenix 89:101, Sacramento - LA Clippers 92:90, Dallas – Minnesota 107:100, San Antonio – Milwaukee 98:100, Portland – Boston 91:86, New Orleans – Washington 97:85.