„Dnes to bylo hodně špatné. Propadli jsme v obraně na trojce. Oni proměňovali své střely a je třeba je ocenit. Musíme změnit hodně věcí, aby se to neopakovalo,“ řekl James. Nejlepší střelec v historii NBA v zápase zaznamenal 18 bodů. Dosavadní nejvyšší Jamesovou prohrou od začátku kariéry v roce 2003 byla porážka o 42 bodů s Indianou v roce 2019.

LeBron James
LeBron James překonal Abdula-Jabbara. Stal se nejlepším střelcem historie NBA

O sedmý úspěch Philadelphie ve vzájemných zápasech za sebou se zasloužil zejména Joel Embiid, který si připsal triple double za 30 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí. „Je to můj oblíbený soupeř,“ připustil nejužitečnější hráč minulého ročníku, jehož vzorem byla někdejší hvězda Lakers Kobe Bryant. Sixers si v zápase pomohli 22 trojkami, pět z nich dal Tyrese Maxey, který byl s 31 body nejlepším střelcem zápasu.

Blýskl se Reggie Jackson

Obhájce titulu Denver i bez tří hráčů základní sestavy včetně Nikoly Jokiče porazil Los Angeles Clippers 113:104. Blýskl se hlavně Reggie Jackson. Náhradní rozehrávač Denveru, kterému chyběli také Aaron Gordon a Jamal Murray, se pod vítězství podepsal 35 body a 13 asistencemi. Proti svému bývalému klubu trefil 15 z 19 střel a předvedl čtvrtý nejlepší střelecký výkon kariéry.

Další zkušený hráč DeAndre Jordan, který nejslavnější období prožil právě v Clippers a v poslední době sbírá starty jen po minutách, se prosadil 21 body a 13 doskoky. Byl to pro něj nejlepší zápas od sezony 2018/19. Za Clippers dal 31 bodů Kawhi Leonard.