LeBron James nastřílel v pondělním utkání NBA 35 bodů a výrazně pomohl basketbalistům Miami k vítězství 114:96 na půdě neoblíbeného Milwaukee, které bylo v předchozích vzájemných zápasech dvakrát úspěšnější.

Bucks v druhé čtvrtině vedli 41:35, ale poté miamský náhradník Mike Miller dvěma trojkami zahájil šňůru 12:2, která vývoj zápasu otočila. Po třech čtvrtinách už měli Heat náskok 16 bodů a domácí se v závěru k žádnému tlaku nedostali.

James proměnil šestnáct z 21 střeleckých pokusů z pole, Dwyane Wade přidal 22 bodů. „Moc dobře jsme věděli, že nás dvakrát porazili. Pokaždé nás přehráli v posledních čtvrtinách, když udrželi naši ofenzivu na uzdě. Tak jsme se dnes opravdu snažili předvádět svoji hru,“ prohlásil James.

Dallas porazil Los Angeles Clippers 96:92 a velkou zásluhu na tom měl Dirk Nowitzki, který polovinu ze svých 22 bodů nastřílel v poslední čtvrtině. Důležitým faktorem zápasu bylo také trápení hostujícího Blakea Griffina při trestných hodech: proměnil pouze dva z devíti.

Hrdinou večera mohl být nejlepší střelec utkání Caron Butler, autor 23 bodů, který loni nastupoval v dresu Dallasu a před zápasem dostal prsten pro šampiona NBA. Butler měl pět vteřin před koncem šanci trojkou otočit skóre, ale neuspěl.

Potřetí za sebou zvítězili Golden State Warriors, kteří před vlastním publikem porazili Phoenix 102:96. Nejlepším střelcem utkání byl domácí David Lee s 28 body, v dresu Suns zazářil polský pivot Marcin Gortat s 25 body a 12 doskoky.

Phoenix vedl v třetí části až o 12 bodů, ale do poslední čtvrtiny už šli s náskokem domácí hráči. V závěrečných minutách hosté nevyužili řadu šancí na vyrovnání. „Musíte umět dohrávat koncovky utkání, což se nám dnes hrubě nepovedlo,“ kritizoval své svěřence trenér Suns Alvin Gentry.

NBA:Charlotte - Philadelphia 89:98, Dallas - LA Clippers 96:92, Golden State - Phoenix 102:96, Milwaukee - Miami 96:114, New Orleans - Utah 86:80, Orlando - Minnesota 102:89.