Nejprve se protáhl při Volešákově trestném kopu a hlavičce Šmicera. To mu ještě pomohla tyč. Dvě minuty nato dostal balon slávistický útočník Ivana. Měl před sebou prázdnou snad polovinu branky, tak do ní po zemi míč poslal. Z výšky se však snesl brněnský spasitel Lejsal. Chytal jistě i dál, mohl být hrdinou utkání, ale čtvrt hodiny před koncem nechali stopeři příliš času kanonýrovi Vlčkovi. Lejsal neměl šanci.

Pochytal jste, co se dalo. Slávistům jste musel chvílemi připadat jako kouzelník…

Jako kouzelník se zrovna necítím. Prohráli jsme a hodně mě to mrzí. Navíc se nám ta sezona zatím moc dobře nevyvíjí. Prohráli jsme už druhý zápas po sobě 1:0. V tom minulém kole mi to zase moc nevyšlo. Dostal jsem blbý gól od plzeňského hráče. Podíval se do šestnáctky a já už šel pro centrovaný balon. Jenže on to kopnul do branky.

Jaký byl z vašeho pohledu ten sobotní zápas se Slavií?

Bylo to trochu jiné než v zápasech předtím. Myslím, že v prvním poločase jsme byli o něco lepší my. Pak nevím, jestli to nebyla z jejich strany nějaká taktika, ale druhý poločas nás úplně přejeli.

Slavia je hodně rozjetá, byla vůbec šance na Strahově uspět?

Hodně mě to mrzí, že se nám to nepovedlo. Přitom jsme všechny ty složité situace ustáli a nedostali jsme z nich gól. Chtělo by to od nás o něco víc disciplíny a ta remíza se tam uhrát dala. Ale znovu opakuji, že nás Slavie přehrála.

Pro vás nešťastný okamžik přišel v osmasedmdesáté minutě. Jak se to tam seběhlo?

Ten gól mě mrzí. Už nebyl na hřišti Honza Trousil, ale Martin Kuncl. Standa Vlček si vzal míč, posunul si ho na pravou stranu. Obránce bohužel nešel přímo proti němu, ale snažil se ho blokovat. Já si kryl levou stranu, jenže Vlček ho prostřelil, tam byla ta chyba. Pro mě to bylo trošku nečekané, že na tu stranu střílel. Čekal jsem, že mu to tam obránce zblokuje, a tak pro mě byla víc otevřená levá strana. Potom mě to mrzelo.

Vynadal jste pak za to Kunclovi hodně?

To zase ne. Jenom na hřišti jsem mu hned řekl, že v takový situaci musí jít proti. Ať mi dá šanci ten balon chytit. Hodnocení ale přijde až u videa a tam to každý uvidí. Já se při chytání víc soustředím na protihráče a na míč, ne na spoluhráče. Takže to tak úplně hodnotit nemůžu.

I podle této situace to vypadá, že vám potom hodně chyběl střídající kapitán Trousil. Je to tak?

Však to taky bylo vidět. Trousil odešel a hned jsme dostali branku.

Čím je pro vaši obrannou hru tak důležitý?

Mně se na něm líbí to, že je to jeden z mála našich obránců, který dokáže hráče předběhnout. Standa Vlček s ním měl hlavně v prvním poločase dost velké problémy.

Kunclovi se ho tedy zastoupit moc nepovedlo?

Nechci to nijak hodnotit. Je to hodně těžké nastoupit do takového zápasu. Z minuty na minutu jdete na hřiště a ještě střídáte kapitána, to je přece hrozně těžké. Martin byl navíc zraněný a měsíc netrénoval. Vyčítal jsem mu tu gólovou situaci. Jinak nic.

Máte alespoň radost z těch vychytaných šancí Slavie?

O zákrocích je těžké mluvit, když jsme prohráli. Mě hlavně pořád mrzí ten centr s Plzní. Radši bych chytil ten, než tyhle šance. Aspoň bychom měli bod do tabulky. Z tohohle zápasu mě štve, že si Slavia vytvořila na začátku druhého poločasu dvě velké šance, protože jsme jim dali strašně moc prostoru. A když už jsme je ustáli, měli jsme to už dohrát.

Hodně efektně vypadal zákrok proti Ivanově šanci…

Měl jsem štěstí, že jsem to nevypustil a dotáhl těžiště na zem. I ze své výšky jsem šel rychle. Ale kdyby to kopl jinak, tak by to bylo těžké.