Osmnáctiletá Hlaváčková ve své semifinálové skupině v sobotu obsadila šesté místo a s přehledem se vešla mezi devět postupujících. Do celkového počtu bodů se započítával čtvrteční šerm, v němž získala 205 bodů, což ji v osmnáctičlenném finále řadilo na patnácté místo. Dnešní finále odstartovala 293 body s jednou shozenou překážkou v parkuru, čímž se dostala na průběžnou 13. pozici.

V bonusovém kole šermu Hlaváčková nejprve porazila Litevku Gintere Venckauskaitéovou a poté Švýcarku Annu Jurtovou. Následně ale podlehla Němce Annice Zillekensové a na planši skončila, vybojovala ale čtyři sekundy navíc do plavecké části a posunula se na 12. pozici.

V plavání na 200 metrů volný způsob obsadila Hlaváčková ve druhé rozplavbě čtvrté místo ze šesti a připsala si 269 bodů. Do závěrečné kombinace tříkilometrového běhu s laserovou střelbou šla z 14. příčky. V poslední disciplíně byla svěřenkyně olympijského šampiona z Londýna Davida Svobody šestá a vešla se do elitní desítky. Veronika Novotná, která se do finále neprobojovala, obsadila celkově 27. místo.

"Radost je velká. Top desítka v pětiboji znamená, že se všech pět disciplín poskládalo dobře. Jsem ráda, že to byl povedený závod. Úplně ze začátku bych byla spokojená s finále. Což se podařilo. Dnes jsem si řekla, že top deset by bylo super, ale i za dvacítku bych byla naprosto spokojená," řekla českým novinářům Hlaváčková.

Obhájkyně zlata chyběla

Třiadvacetiletá Gulyásová ovládla soutěž s náskokem devíti bodů před domácí pětibojařkou Élodií Clouvelovou. Pro bronz si doběhla korejská mistryně světa Song Sung-min.

Na startu finále chyběla obhájkyně zlata Kate Frenchová z Británie, jež nemohla nastoupit kvůli nemoci. Z pozice první náhradnice ji zastoupila Zillekensová, která původně po semifinále oznámila konec kariéry. Nakonec skončila patnáctá.

Nyní čtyřiatřicetiletá Zillekensová před třemi lety v Tokiu ještě pod dívčím jménem Schleuová zažila drama v parkuru, kde se jí vzpouzel kůň a odmítal skákat. Velká favoritka se snažila koně pomocí bičíku a ostruh přimět k poslušnosti a trenérka ji vyzývala, ať koně udeří, což sama také udělala. Tato kontroverze byla nakonec jedním z hlavních důvodů, proč Mezinárodní unie moderního pětiboje rozhodla o tom, že parkur po OH v Paříži nahradí překážkový závod.