Čtyřnásobný mistr světa Ondra zdolal dva ze čtyř kvalifikačních boulderů, oba na první pokus. Na zbývajících dvou se dostal do druhé zóny. Nasbíral 69,9 bodu a předčil ho jen Belgičan Hannes van Duysen, který potřeboval o jeden pokus méně a má 70 bodů.

Výsledky kvalifikačních závodů ze Šanghaje a Budapešti se sčítají. Účast na OH v Paříži vybojuje dvanáct nejlepších v každé kategorii.

"Výhoda je, že můžu být relativně v klidu, protože jsem si v Šanghaji nahnal nějaké body. To mě uklidňuje vzhledem k tomu, že příprava nebyla úplně ideální, když jsem musel kvůli nachlazení dvakrát přerušit trénink. Z psychického hlediska to může být výhoda, že si můžu zazávodit s nepříliš velkým tlakem. Takže situace je dobrá," říkal před startem závodu Ondra.

Dalším Čechům se nedařilo

Dalším českým reprezentantům se v úvodní části kvalifikace zdaleka tolik nedařilo. Martin Stráník nevylezl ani jeden boulder a obsadil 38. příčku. Michaela Smetanová zapsala jeden top a zařadila se na 36. místo. Eliška Adamovská se ani jednou nedostala na vrchol a byla čtyřicátá. Mezi ženami sedm lezkyň zdolalo všechny čtyři kvalifikační bouldery.