Liberečtí volejbalisté se dostali do čela extraligové tabulky. Dukla v dnešním utkání 24. kola zvítězila v Ústí nad Labem 3:0 a o bod předstihla dosud vedoucí obhájce mistrovského titulu z Českých Budějovic, kteří doma nastoupí proti Ostravě v pondělí.

Poslední Odolena Voda nestačila ve středočeském derby na Příbram a podlehla 0:3. V druhém i třetím setu přitom domácí měli blízko k úspěchu, vlastní nervozitou však nabízeli v důležitých výměnách body svému soupeři.

"Ve druhé a třetí sadě jsme se trápili. Soupeř se připravil o lepší výsledek vlastními chybami. Částečnou omluvou dílčího zakolísání je fakt, že čtyři hráči základu nejsou zdravotně v nejlepším pořádku," prohlásil příbramský trenér Petr Brom.

Set neztratila ani ČZU Praha proti Benátkám, naopak dlouhý a dramatický duel Brna s Havířovem rozhodl ve prospěch hostů až tie-break. Brněnskému mužstvu nepomohl k vítězství ani brilantní výkon smečaře Jana Kulihy, který si připsal nevídaných 35 bodů.

Uniqa extraliga volejbalistů - 24. kolo:

Brno - Havířov 2:3 (30, -22, 20, -25, -6), Odolena Voda - Příbram 0:3 (-13, -25, -22), Ústí nad Labem - Liberec 0:3 (-17, -21, -25), ČZU Praha - Benátky nad Jizerou 3:0 (22, 16, 20).

1. Liberec 22 16 4 1 1 62:18 1889:1595 57
2. České Budějovice 21 15 5 1 0 62:15 1820:1493 56
3. Ostrava 20 16 0 2 2 52:16 1641:1439 50
4. Příbram 22 11 2 3 6 47:36 1893:1797 40
5. Benátky nad Jizerou 22 9 1 3 9 42:40 1824:1790 32
6. ČZU Praha 22 10 0 1 11 38:42 1762:1828 31
7. Zlín 21 7 0 4 10 35:45 1789:1793 25
8. Ústí nad Labem 22 6 3 1 12 33:47 1733:1822 25