Fanoušci na zahájení Paddock ligy nemusí dlouho čekat. Vše odstartuje zápas dvou největších favoritů na titul. Prague Lions a Ostrava Steelers se v poslední březnový den představí na stadionu Viktorie Žižkov před televizními kamerami ČT sport a slavnostně zahájí již dvacátý šestý ročník ligy.

„Věřím, že fanouškům nabídneme atraktivní podívanou ať už na stadionech nebo u televizních obrazovkách v rámci přímých přenosů a magazínu Touchdown na ČT sport,” řekl Hobza.

V letošním roce budou v nejvyšší lize domácího amerického fotbalu absentovat Prague Black Panthers, kteří se zaměří na rakouskou soutěž. Očekává se, že Paddock liga nabídne jeden z nejvyrovnanějších ročníků. „Prvek dramatičnosti nám v předchozích letech trochu chyběl, teď je boj o play off a titul otevřenější,“ dodal Hobza.

Začátek sezony: 31.3. Prague Lions - Ostrava Steelers (Žižkov, ČT sport)
Konec základní části: 23.6.
Paddock Czech Bowl XXVI (finále): Druhá polovina července (přesný čas ani místo ještě není dané)

Obchodní ředitel Paddock Ondřej Bitomský vidí v americkém fotbale budoucnost: „Jsme výrobci českého energetického nápoje Paddock a rozhodli jsme se, že budeme podporovat sport, který je kolektivní, vysoce konkurenční a je v něm spousta energie. Jsme velice rádi, že jsme se dohodli právě s Českou asociací amerického fotbalu a těšíme se na společnou cestu.”

Paddock liga - kluby:
Brno Alligators
Brno Sígrs
Ostrava Steelers
Pardubice Stallions
Pilsen Patriots
Prague Lions
Ústí nad Labem Blades (nováček)
Vysočina Gladiators (nováček)