Litoměřický rodák Zdeněk Pecka zemřel po dlouhé nemoci. V československé veslařské reprezentaci byl členem párové čtyřky, na světových šampionátech vybojovala posádka dvě stříbrné medaile a jedno třetí místo. Bronz získala také na olympijských hrách v Montrealu v roce 1976.

Pecka byl dvojnásobným olympijským medailistou, druhou bronzovou medaili vybojoval na hrách 1980 v Moskvě na dvojskifu s Václavem Vochoskou. S ním také získal další bronz a stříbro na mistrovstvích světa. Kariéru ukončil po rozhodnutí, že českoslovenští sportovci neodcestují na olympiádu v roce 1984 v Los Angeles.

Speciální kampaň Toyoty pro olympiádu v Paříži: Na odhalení přišel šéf olympioniků Jiří Kejval i sportovci
Fuksa a další září v reklamě na olympiádu. Pravidla skrývají řadu omezení

Zdeněk Pecka byl později dlouhodobým trenérem úspěšného českého skifaře Václava Chalupy, účastníka šesti olympiád, který také získal stříbro na hrách. Čtyřikrát byl druhý na mistrovstvích světa a třikrát vyhrál celkové hodnocení světového poháru.

Později byl Zdeněk Pecka také ředitelem račického sportovního centra, které hostilo velké veslařské a kanoistické akce. S manželkou Květou Jeriovou-Peckovou, trojnásobnou olympijskou medailistkou v běhu na lyžích, měl dvě dcery.