Nejdéle vydržel v programu her ve váhové kategorii do 60 kg Ruenroeng. Bývalý světový šampion organizace IBF ale ve druhém kole nestačil na o patnáct let mladšího Sofianeho Oumihu z Francie.

„Nezáleží na tom, zda jste profesionál, nebo ne. Tvrdě jsem se na olympiádu připravoval a chci ji vyhrát," řekl jedenadvacetiletý Oumiha, který před rokem vyhrál Velkou cenu České republiky v Ústí nad Labem a medaili získal i na loňských Evropských hrách v Baku. Ruenroenga dokázal porazit před limitem, rozhodčí duel zastavili po třetím počítaní ve třetím kole.

V té době už byli Tommasone i N'Dam N'Jikam ze hry. Italského bijce boxujícího ve stejné kategorii jako Ruenroeng vyřadila kubánská hvězda a trojnásobný mistr světa Lázaro Álvarez, který obhajuje stříbro z her v Londýně.

„Jsou to profesionální amatéři. Profesionálové v zápasech na tři kola. Snažil jsem se tomu přizpůsobit, ale bylo to těžké," řekl Tommasone, který v prvním kole porazil Mexičana Lindolfa Delgada. „Byl prostě lepší než já a vyhrál," ocenil Ital kubánského soupeře.

Mezinárodní boxerská asociace (AIBA) po změně pravidel a povolení startu profesionálních boxerů na olympiádě doufala, že se do Ria kvalifikuje některá z velkých hvězd. Floyd Mayweather, Manny Pacquiao ani Vladimir Kličko však nakonec o účast neprojevili zájem.