Doktor, dnes šéf české mise pod pěti kruhy, byl kousek za molem prvním z gratulantů a unavený o hlavu větší hromotluk Dostál na něj málem z vyčerpání spadl. "Ale naštěstí sebou nešvihl, to bych šel taky," smál se Doktor. "Vydal se totál ze všeho. Má rozkousanou pusu zevnitř a nemohl chodit. Jel naplno a to si myslím, že je pro něj dobrý, že to ví. A on se radoval hned, takže nesmutní, že nemá zlato."

Dvaačtyřicetiletý Doktor si ani neuvědomil, že je Dostál prvním individuálním olympijským medailistou od jeho úspěchu. "Tak to je dobrý. Jsem rád, že tady z jezera máme medaili, vlastně už dvě," poukázal Doktor ještě na bronz skifaře Ondřeje Synka.

Dostál podle Doktora jel za hranou svých možností a tlačila ho vpřed euforie. "On když vidí, že na tu placku má, že je vepředu, tak ho to žene. Jel nižším šlágem než ostatní a bylo vidět, že si těch ještě nějakých tři sta před cílem furt nechává, že to tam pustí najednou, což udělal. A škoda, že ten jeden tam ještě byl," řekl Doktor.

Věří čtyřkajaku

Čeští kanoisté mají v Riu ještě šanci vybojovat další cenné kovy. Favorizován je především bronzový čtyřkajak z před čtyř let v Londýně, v kterém sedí i Dostál. "Tohle je nakopne. Vždycky, když Pepa zajel, tak jim to potom jelo, ale je tam hrozně těžká konkurence. Na tom čtyřkajaku to bude úplně drsný," řekl Doktor.

Před Dostálem jel finále také kanoista Martin Fuksa, ale z jeho útoku na medaili sešlo a dojel šestý. "Závod mu nesedl. Neměl úplně ten top den, který by potřeboval. Myslím, že nebyl úplně srovnanej v těch podmínkách. Asi se snažil tam nechat všechno, ale třeba to dneska nešlo. Je to škoda," uvedl Doktor.

S počtem medailí je spokojený

Dostál získal sedmou českou medaili v Riu a první stříbrnou. Z pozice vedoucího české výpravy v Riu by tak Doktor už mohl být spokojený. "Já jsem spokojený," potvrdil a dodal: "Jsem samozřejmě rád za každou medaili a tady je mi to malinko bližší. Máme tam čtvrtý místa, taky mohly být placky. Neberu plán nebo neplán, každá medaile je skvělá, protože v takovéhle konkurenci udělat medaili je špička."

Do konce her zbývá ještě pět dnů a ve hře budou další čeští adepti na cenné kovy. "Když vyjde všechno podle plánu, tak třeba ještě nějaká cinkne, ale nemusí. Tak jako nemusela tahle dopadnout," uvedl Doktor. "V tom je sport strašně tvrdej, jednou se blbě vyspíš, sedneš z postele blbou nohou a jde všechno úplně jinak."

ČTĚTE TAKÉ: Stříbrný Dostál: Takhle jsem se ještě nevydal. Plival jsem krev