V Českém domě nejdříve Dostál sledoval fragmenty stříbrné jízdy s komentářem moderátorů v Olympijském parku Lipno a povzbuzováním diváků. "Takhle jsem si to ani nepředstavoval a moc všem fanouškům děkuju," řekl Dostál v Riu.

Následně se na velké obrazovce na pódiu objevila s blahopřáním jeho maminka a začala zpívat Sway. Dostál neváhal, chopil se mikrofonu a přidal se. Jako již v minulosti ukázal, že hlas má, což zopakoval při slavné What a Wonderful World od Luise Armstronga. "Vážení přátelé, to byla moje maminka, která mi, jak jste viděli, dává pořádně zabrat," řekl Dostál a po krátké odmlce dodal: "A mám ji rád!"

Z nečekané gratulace byl i nebyl překvapený. "Čuměl jsem jako péro z gauče, ale překvapilo by mě, kdyby mě nepřekvapila," usmál se. V mládí hrával na kytaru, zpívá si s příbuznými i jen pro sebe. A v autě si v poslední době pouští český rap. "Rapujeme, když jezdíme do cukrárny hrát šachy," prozradil.

Jedno, dvě pivečka

Po náročném dnu se těšil, že si dá pivo. "Protože musím uvolnit tělo a hlavu od stresu. Jedno, dvě pivečka - zvlášť, když jsou malá - neuškodí," řekl. Už se ale cítil unavený a na středu plánoval volno. "Asi usnu brzy, když mám na spaní celý den. Ale musím volit do olympijské komise a půjdu nakoupit suvenýry," plánoval.

Před čtyřmi lety získal se čtyřkajakem na hrách v Londýně bronz, nyní si pocit ze zisku stříbra vychutnával sám. "I v Londýně to bylo dost nakopávající. Jsem oproti klukům větší exhibicionista, takže si to víc užívám," řekl Dostál s tím, že členové čtyřkajaku, s kterými pojede v Riu koncem týdne, mu hned gratulovali.

Medaile z Ria mu přišla podobně velká a těžká jako ta z Londýna. "Akorát teď je stříbrná. A těším se, až ji sundám, protože z ní bolí za krkem," dodal.