Fotí se všude: na sportovištích, v olympijské vesnici, na ulicích, v autobusech…

Že olympiáda bude o selfie, to se ukázalo už na slavnostním zahájení, kde se fotili úplně všichni. Litevskému plavci Danasu Rapšysovi se to podle všeho zdálo moc fádní, proto si pořídil selfie při tréninku v bazénu: ne bezpečně na břehu, nýbrž přímo při plavání.

Mexická či francouzská výprava se vyfotila se svým prezidentem, ale jedno selfie je mnohem silnější: jsou na něm gymnastky Hong Un-čong (Severní Korea) a Lee Eun-Ju (Jižní Korea). Po tréninku si povídaly, smály se a nakonec se vyfotily.

Módě zvané selfie se můžete vysmívat, ale fotka gymnastek ze znepřátelených zemí dojímá svět. I tohle dokazuje sílu olympiády. Snad se nenaplní černé věštby těch, kteří Severokorejce předpovídají po návratu domů lágr.

Hon na Bolta

Mezi sportovci frčí selfie s hvězdami, které se dají potkat v olympijské vesnici. Asi nepřekvapí, že hitem číslo jedna je v Riu král sprinterů Usain Bolt, jenž je na olympiádě naposledy v životě. Denně se na něj pořádá hon. Nevěříte?

Vypráví kanoista Vítězslav Gebas: „Jednou jsem viděl, jak se ani nenajedl. Pořád za ním někdo chodil a on jen odháněl lidi rukou: Přijďte za deset minut. Bylo mi trapné za ním jít."

I plavkyně Lucie Svěcená už Bolta zahlédla a byl ve větším obležení než při scéně z jídelny. „Musel utíkat, chudák."

Ještě, že s utíkáním Bolt nemá problém. S trochou nadsázky: i takhle může trochu potrénovat.

Cenný kousek má plavec Jan Micka, jenž si vyfotil selfie s historicky nejúspěšnějším olympionikem Michaelem Phelpsem. Pozdravil ho „čau, Majkl", vytáhl telefon a bylo to.

Phelpse už zahlédla i Svěcená, ale nešla za ním. „Zatím jsem se bála, možná po závodech."

Klenot na sociální sítě mohl mít i první český medailista, kajakář Jiří Prskavec. Na fotku s Chrisem Froomem, vítězem cyklistické Tour de France, nedošlo kvůli Čechově studu. Ve vesnici potkal tenisového boha Novaka Djokoviče a už sahal po telefonu.

Ale pak… Poví vám to sám: „Bylo mi ho líto, chodili za ním úplně všichni. Nakonec jsem si řekl, že ho nechám ho být. Hodně mi dal i pocit, že jsem ho viděl naživo."