Laguna Rodriga de Freitase přivítá po veslařích kanoisty a hned první den budou bojovat o postup do finále kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa. Na kilometrové trati získali oba loni stříbro na mistrovství světa, teď během jednoho dne musejí zvládnout rozjížďky i semifinále. Medaile se na této trati budou rozdělovat v úterý.

Fuksu pak čeká ještě sprinterská dvoustovka, zatímco Dostál v závěru týdne usedne do čtyřkajaku, s nímž vybojoval bronz před čtyřmi lety v Londýně i loni na MS v Miláně.

Tyčkař Jan Kudlička byl před čtyřmi lety v Londýně osmý, teď by se díky nasbíraným zkušenostem z velkých soutěží mohl posunout výš. Výkon 583 cm z Václavského náměstí ho řadí na páté místo letošních tabulek. Michal Balner zatím nenavázal na loňskou sezonu, v níž zdolal 582 cm.

Jana Pechanová poplave poslední velký závod v kariéře - olympijskou desítku. Pětatřicetiletá dálková plavkyně si na svých čtvrtých hrách nedělá přehnané naděje a byla by spokojená s osmým místem jako před osmi lety v Pekingu.