Svobodovi úvodní šerm nevyšel tak jako v Londýně, kde ho vyhrál. V dalších disciplínách bude útočit ze sedmého místa, ale bodová ztráta na medailová místa je minimální. Jen vedoucí Rus Alexandr Lesun, stříbrný z letošního mistrovství světa, soupeřům hned na úvod hodně utekl. Nový král moderního pětiboje bude korunován těsně před půlnocí.

Oštěpař Vítězslav Veselý byl v Londýně čtvrtý, ale dodatečně by měl dostat bronz po diskvalifikaci dopingového hříšníka Oleksandra Pjatnycji z Ukrajiny. Teď by k němu rád přidal další medaili už bez čtyřletého odkladu.

Letos však nemá tak oslnivou sezonu jako například v roce 2013, kdy získal titul mistra světa. Z dvanáctky finalistů má šest oštěpařů na kontě lepší výkon, o místo lépe je na tom Jakub Vadlejch a ve finále je i třetí Čech Petr Frydrych. Přes 90 metrů se v této sezoně dostal jen Němec Thomas Röhler.

Český čtyřkajak se od bronzu v Londýně ještě nikdy nevracel z velké akce bez medaile a v roce 2014 na MS v Moskvě stanul na nejvyšším stupni. Čtveřice Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba v pátek suverénně vyhrála rozjížďku a vyhnula se semifinále, takže mohla šetřit síly na boj o medaile. To přišlo vhod hlavně Havlovi, jehož trápily žaludeční potíže a jehož start byl ještě ve čtvrtek večer nejistý. Ve finále jsou i deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří byli v Londýně pátí.