"Je to zklamání, protože jsme mohly holky ruský porazit. Měly jsme na ně," řekla Hermannová po utkání, které se hrálo na malém dvorci bez diváků. "Je to škoda, protože byly hratelný. Teď jsme zklamané, ale až se vyspíme, budeme moc rády, že jsme jako tým dostaly šanci si tu zahrát, protože to bylo na poslední chvíli. Nepočítaly jsme s tím a tahle olympijská zkušenost je strašně cenná," uvedla Sluková.

Češky nezachytily úvod zápasu, který se hrál v Riu od půlnoci místního času. Rychle prohrávaly 1:5. Manko sice dotáhly a do koncovky prvního setu šly za vyrovnaného stavu, ale Rusky ji rozhodly pro sebe v poměru 21:19. "V koncovce mi v posledním balonu uletěl příjem, na který jsem si předtím zvykla. Ztratily jsme tím set, což bylo klíčové," řekla Hermannová.

Ve druhém setu ale vzápětí české reprezentantky získaly výraznou převahu a povolily v něm soupeřkám jen dvanáct bodů. "Druhý set byl super," řekla Sluková. "Hrály jsme s přehledem, s jinou obranou a zatlačily jsem na servisu," uvedla Hermannová.

Ruské hráčky se z toho však rychle oklepaly a rozhodující tie-break zvládly lépe. V jeho první polovině si vypracovaly čtyřbodový náskok a pak spolehlivě otáčely po servisu českých hráček, což je dovedlo k výhře 15:10. "Ve třetím setu to bylo o servisu, Udělaly jsme moc chyb. Darovaly jsme jim pět bodů a o těch pět to bylo. Tam jsme hodně zaváhaly," komentovala tie-break Sluková.

Neoblíbená doba

Soupeřky pro předkolo se dozvěděly až půl hodinu před začátkem zápasu. "Začaly jsme se rozcvičovat na zápas, aniž bychom znaly protihráčky," řekla Hermannová. Kouč českého páru Simon Nausch ale měl předem přípravu na všechny případné týmy. "Měl spoustu papírů s taktikou, takže po téhle stránce jsme byly docela dobře připravené," řekla Hermannová.

Hrát se začalo přesně o půlnoci a konec byl před jednou hodinou. "Ve dvanáct jsem asi nikdy nezačínala," řekla Hermannová. Předešlé dva zápasy začínaly Češky ve skupině v deset večer.

"Je to zvláštní, nedovedu si představit jiný sport, v němž sportovci musejí podávat svůj nejlepší výkon po půlnoci. Myslím, že jsme se připravily nejlépe, jak jsme mohly, ale asi to nebude má oblíbená doba na hraní," řekla Sluková.

České volejbalistky tak zůstaly pod hranicí nejlepší šestnáctky a Sluková nezopakuje páté místo, které v Londýně obsadila s Kristýnou Kolocovou. S Hermannovou společně hrají teprve rok a na olympiádu postoupily na poslední chvíli.

Plážový volejbal:

Ženy - předkolo: Ukolovová, Birlovová (24-Rus.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:1 (19, -12, 10).

Kompletní výsledky dnešního programu najdete ZDE.