Ještě před tím ale budou ve hře Leopold König a Jan Bárta v cyklistické časovce (15:00). Ženský závod proti chronometru bude bez české účasti, Martina Sáblíková boj o dodatečné zařazení do startovní listiny prohrála. V plaveckých soutěžích zasáhne do rozplaveb pouze Martina Moravčíková na prsařské dvoustovce.

Trojnásobné zastoupení bude mít český tenis ve čtvrtfinálovém programu ženských soutěží. Petra Kvitová se utká s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou, jež senzačně vyřadila světovou jedničku Serenu Williamsovou. Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou narazí na ruský pár Kasatkinová - Kuzněcovová, Lucii Šafářovou s Barborou Strýcovou čeká italská dvojice Erraniová - Vinciová. Zároveň začne turnaj ve smíšené čtyřhře, v níž Radek Štěpánek s Hradeckou hned na úvod vyzvou třetí nasazené Rafaela Nadala a Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska.

Pokud by finále gymnastického víceboje vyhrál někdo jiný než Kohej Učimura, byla by to velká senzace. Sedmadvacetiletý Japonec je totiž nejvšestrannějším gymnastou světa a ve víceboji už sedm let nenašel přemožitele. V kvalifikaci sice spadl z hrazdy, čehož využil Ukrajinec Oleg Verňajev, ale Supermura, jak mu přezdívají novináři, sotva udělá dvě chyby po sobě.

V noci na čtvrtek sehrají poslední utkání ve skupině plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou a po dvou porážkách je může udržet v turnaji jen vítězství nad argentinskou dvojicí Gallayová, Klugová.

První zlato bude uděleno ve stolním tenisu, a to za dvouhru žen a asi nikdo nepochybuje, že stejně jako na všech předchozích hrách poputuje do Číny. V domácí kvalifikaci sice neuspěla nejlepší hráčka světa Liou Š'-wen, ale obě finalistky z Londýna Li Siao-sia a Ting Ning ji nepochybně dostatečně zastoupí.